ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Petr Dědek bude kandidovat

datum 17.09.2020 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Jedním z kandidátů na nového šéfa České golfové federace bude v příštím roce na její volební Valné hromadě také Petr Dědek. Šéf promotérské společnosti Relmost, která stojí za turnaji European Tour a Challenge Tour v Česku, a majitel stanice Golf Channel chce posunout golf mezi nejrespektovanější sporty u nás a dál budovat jeho členskou základnu. "Kandidaturu jsem pečlivě zvažoval a jsem přesvědčený, že mám českému golfu co nabídnout. Chci navázat na práci, kterou odvádí federace v čele se Zdeňkem Kodejšem. Ode mě čekejte energii, kontakty a zkušenosti, které jsem v českém a světovém golfu nasbíral," říká 65. nejbohatší Čech podle prestižního magazínu Forbes. Petr Dědek chce ještě více rozvinout velký potenciál golfu: "Golf má jednu z největších členských základen ze všech sportů, zaslouží si více peněz a větší pozitivní pozornost. Mám plán, jak zvýšit počet členů, jak získávat nové golfisty a co je ještě důležitější, motivovat kluby, aby je hlavně udržely. Koronavirová doba ukázala, kolik lidí objevilo golf a kolik se jich k němu vrátilo. Toho je nutné využít." "Golf musí být brán jako jedna z alternativ volného času, stejně jako se chodí běhat nebo jezdit na kole. Golf má jednu obrovskou přednost. Je to sport na celý život pro všechny generace. Kdykoli se s ním dá začít. To je přitom jen zlomek atributů, ke kterým mám připravené řešení," dodává Petr Dědek ke své kandidatuře na šéfa ČGF. Petr Dědek a jeho promotérská společnost Relmost má na svém kontě šest ročníků D+D REAL Czech Masters, jediné akce European Tour v Česku, a celkem patnáct turnajů Challenge Tour v Česku a na Slovensku. Letošní turnaje zrušil koronavirus, už v příštím roce se ale vrátí v čele se sedmým ročníkem Czech Masters, který je naplánovaný na 19. až 22. srpna 2021. "Z pohledu sportovního golfu jsem za osm let načerpal bohaté zkušenosti, získal kontakty, které by se bez pravidelné organizace turnajů European Tour a Challenge Tour nepovedlo shromáždit. V Česku je největší koncentrace velkých světových turnajů ve střední a západní Evropě, pokud do toho nepočítáme Britské ostrovy. Jsou to turnaje mužské i ženské na všech úrovních. Nad tím kroutí hlavou v Německu, Rakousku nebo Španělsku," upozorňuje Dědek. Z této skutečnosti musí podle něho český golf jednoznačně těžit: "Je to pro český sportovní golf velmi pozitivní a výhoda, kterou musí domácí hráči a hráčky zužitkovat. To budu nadále podporovat. Na podrobné analýzy témat je do březnových voleb času dost. Chci se během podzimu a zimy potkávat s prezidenty klubů a osobně to probrat."

Green 2/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

dočkali jste se – dočkali jsme se, září je tady a společně s ním i letní Green 2/2020. A nové číslo by mělo být už v říjnu na cestě do vašich poštovních schránek (samozřejmě v kvalitě a rozsahu, na který jste už téměř celých 20 roků zvyklí). Snad se vše zase brzy vrátí k normálu. Budeme i s Vámi v to doufat, i když třeba s tímto editorialem finišuji v době, kdy se tak rychle koronavirus v Česku ještě od března nešířil a Indie ohlásila přírůstek skoro 80 tisíc nově nakažených za 24 hodin. Jedná se o světový rekord, napsala agentura AFP (ten podle agentury předtím držely Spojené státy). Hodně smutný, dodávám.

Myslím, že ve vědecké obci zavládl konsensus, že se nám nepodaří virus eradikovat, úplně se ho zbavit. Občas budeme koronavirové epidemie zažívat. A kvůli nim třeba i hřiště zavírat/ukončovat činnost, k čemuž došlo například po 12. červnu v golfem zapálených Albrechticích. Dobrá zpráva ale určitě je, že drtivá většina lidí nemoc nedostane podruhé a tu malou část lidí, která onemocní, už neohrozí.

V dané souvislosti, bych však rád zmínil také myšlenky předsedy našeho svazu pana Michala Voigtsta z průběžně probíhajících jednáních výkonného výboru a dozorčí rady. „Diskutujeme v současné době mnoho otázek, které jsou zásadní pro orientaci ČSG do budoucna. Chtěl bych poděkovat všem partnerům, kteří i přes těžkosti, kterými si zajisté procházejí, nadále podporují naši organizaci a dávají tím tak dostatečný prostor k diskusím o její další orientaci, fungování, směřování a změnám ve smyslu zefektivnění činnosti.“

Každopádně, letní Green, který právě držíte v rukách, může svým pestrým obsahem připomínat ohlédnutí či „výlet“ do české golfové, resp. greenkeeperské historie, prvních měsíců letošního roku. Ohlédli jsme se za konferencí České golfové federace, pyšelským turnajem Slunovrat, „potěžkali“ Čertovo břemeno, objevili zbrusu novou Dolní Dobrouč, zeptali se na karvinské Lipiny a navštívili hřiště v Berouně a jeho tým údržby… Hlavní událostí sezóny se stalo otevření nového hřiště PGA National Czech Republic (viz s. 24 až 33) a následně jeho nominace mezi nejlepší hřiště na světě v soutěži World Golf Awards, ve které soutěží s dalšími jedenácti výjimečnými hřišti z celého světa (hned pět z nich patří pod našeho provozovatele Troon International).

Nezapomněli jsme ani na již deváté pokračování seriálu Trávníky, významné choroby připravovaného Bohumírem Cagašem ve spolupráci s naší redakcí v duchu Je lepší vždy být připraven než překvapen, tentokrát pod názvem LDS - Suchá ohniskovitost (v odborné terminologii je tato travní nemoc někdy nazývaná Local Dry Spots, Hot Spots nebo Dry Patch). Doufáme, že i další příspěvky a křížovka o hezkou cenu z jihočeského Olešníku Vám přinesou užitečné informace, inspiraci nebo příjemný relax.

Přeji Vám pohodové čtení, neoslabenou chuť do práce i v době pandemie a hodně trávníkářských úspěchů!

Na závěr: Srdečně Vás zveme na tradiční Výroční turnaj ČSG do golfového
resortu Grabštejn, který se bude konat ve dnech 11. – 12. října 2020.
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan