ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


LET nově v Berouně

datum 16.07.2020 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Největší golfovou událostí roku na českých hřištích se stane Tipsport Czech Ladies Open 2020 od 28. do 30. srpna. Po loňské premiéře na Karlštejně se turnaj přesouvá do Beroun Golf Clubu, mění se z duálního podniku LET/LET Access na plnohodnotný status Ladies European Tour a zvyšuje prize money na 200 000 Eur. Především to bude první letošní turnaj evropské dámské elity na kontinentu, mimo Británii, kam se LET podívá a kde také obnoví svou sezonu, přerušenou kvůli pandemickému stavu. Tipsport Czech Ladies Open 2020 následuje v kalendáři LET bezprostředně po Ladies Scottish Open, kde sezona restartuje, a majoru Women´s British Open. Toto mimořádné postavení v kalendáři zajišťuje turnaji nejlepší možnou hráčskou účast ze zahraničí. Již více než měsíc před startem Tipsport Czech Ladies Open 2020 jsou mezi přihlášenými zvučná jména. Patří k nim vítězky celoročního žebříčku Order of Merit, Lee-Anne Pace (JAR) a Beth Allen (USA), stejně jako obhájkyně loňského titulu, Carly Booth ze Skotska. Další silné britské zastoupení představují mj. vítězky turnajů LET Annabel Dimmock, Becky Morgan, Florentyna Parker, Hannah Burke nebo Amy Boulden. Do Česka se vrací úspěšná Švédka Camilla Lennarth, stejně jako loňské překvapení, mladá Slovinka Pia Babnik. Uzávěrka přihlášek je 14 dní před startem turnaje, takže lze očekávat ještě další hvězdy. Českou reprezentaci by mělo tvořit až dvanáct hráček a z toho polovina nejlepších amatérek (k účasti českých hráček se budeme v následujících dnech vracet). Pro Beroun GC a jeho hřiště půjde o premiéru akce na nejvyšší evropské úrovni. „Jsem velmi rád, že po měsících nejistoty, způsobené globální zdravotní situací, můžeme ohlásit návrat jak českého turnaje, tak celé Ladies European Tour. Akce proběhne s opatřeními na ochranu zdraví všech zúčastněných podle norem našich i LET. Stoprocentní bezpečnost je pro nás prioritou. Rovněž mě těší pokračující podpora a spolupráce jak s titulárním partnerem, sázkovou společností Tipsport, tak nové partnerství s Beroun Golf Clubem. Rovněž ještě jednou musím poděkovat Golf Clubu Karlštejn za možnost uspořádat minulý ročník na jeho hřišti. Vážím si neocenitelné pomoci dalších našich partnerů a rovněž LET. Postavení turnaje nás zavazuje uspořádat špičkovou akci, která by měla být českým golfovém vrcholem roku,“ řekl promotér Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports CZ. První setkání pořadatelů s médii se uskuteční v Berouně v úterý 4. srpna, kdy také vyvrcholí návštěva turnajového ředitele, kterým je opět Joao Pinto. Samotný turnaj začne cvičnými koly v týdnu od 24. srpna. Ve středu 26. srpna se hraje Pro-Am, čtvrtek 27. srpna bude patřit posledními cvičnému kolu a od pátku 28. srpna odstartuje třídenní herní program Tipsport Czech Ladies Open 2020. Pro další informace kontaktujte: Ota Černý (produkce) cerny@premiersports.cz, Čeněk Lorenc (média) cenek.lorenc@gmail.com

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan