ISSN 1804-8323



DOPORUČUJEME


Spilková pokračuje v Austrálii

datum 13.02.2020 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice. Klára Spilková vstoupila do LPGA Tour 2020 nadmíru úspěšně. Jedno umístění v TOP 10 získala v premiéře na Floridě, následně prošla jistě prvním cutem na turnaji v Austrálii. V žebříčku série je na výtečném 19. místě, na prize money má vyděláno přes 51 tisíc dolarů. A v úspěšném počátku roku by česká profesionální jednička ráda pokračovala i na nadcházející akci ISPS Handa Women’s Australian Open, která se bude hrát od čtvrtka do neděle v Royal Adelaide Golf Clubu. Česká golfistka vstoupí do boje úvodního kola v 8:50 místního času (dnes ve 23:20 SEČ). Stanislav Matuš se v předcházejících dvou turnajích European Challenge Tour v Jihoafrické republice do finálového víkendu nedostal, o to větší má motivaci před závěrečnou akcí africké třídílné série. Akce Dimension Data Pro-Am se bude hrát v resortu Fancourt Golf Estate ve městě George na jihu země. Golfista na sociálních sítích připustil, že ho výsledky z úvodních dvou akcí frustrovaly a hned po vyřazení v Kapském Městě tvrdě pracoval na zlepšení, aby už tento týden mohl slavit první body do sezónního žebříčku. Hraje se na třech hřištích (The Links, Montagu, Outeniqua), cutem po třetím kole projde 60 profesionálů a také nejlepší týmy ze soutěže Pro-Am. První turnaje v sezóně po zimní přestávce jsou vždy velkou neznámou. Jan Cafourek by při svém prvním startu rád na Pro Golf Tour navázal na loňské výsledky v této sérii, kde vyhrál i jeden z turnajů. Jednatřicetiletý golfista ale sám připomněl, že turnajové kolo ho čeká po dlouhých 83 dnech. Do turnaje Open Palmeraie Country Club v Casablance v Maroku vstoupí dnes v pravé poledne na hřišti Casa Green Golf, druhé kolo odehraje v pátek na Palmeraie CC. Kontakt, text: Petr Halaburda, www.cgf.cz

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akce



Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan