ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Čeká nás záplava špičkových turnajů

datum 12.02.2020 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Stejně jako v loňské sezóně se mohou čeští golfoví fanoušci těšit na bohatý program (nejen) profesionálních soutěží. Tuzemská zastávku avizují tři nejvyšší mužské evropské série, dvakrát se zde představí i hráčky dvou dámských evropských sérií. Tradičním vrcholem sezóny bude další ročník mužského D+D REAL Czech Masters, který se bude hrát pod taktovkou společnosti Relmost v druhé polovině srpna (20. – 23. srpna) na Albatrossu, stejný promotér plánuje opět také dvě soutěže ze série European Challenge Tour: Prague Golf Challenge (7. – 10. května, Zbraslav), D+D REAL Czech Challenge (4. – 7. června, Kaskáda). Dva turnaje přiveze do Česka znovu i „třetiligová“ Pro Golf Tour, která je stejně jako turnaje Challenge Tour obvykle velkou možností pro přední české mladé profesionály i amatéry. Dějiště se mění jen částečně: od 15. do 17. května se bude hrát na Ypsilonu EXTEC Trophy by Atomic Drinks, jednou z posledních akcí seriálu v sezóně bude Huatech Trophy by EXTEC (28. – 30. srpna), který se bude letos hrát v Kynžvartu a Sokolově. Programy ženských sérií se objevují kvůli změnám ve vedení Ladies European Tour poněkud zpožděně. Druholigová série LET Access Series dokonce svůj sezónní plán ani ještě nezveřejnila, přesto je jisté, že Česká golfová federace přivede již počtvrté jeden z těchto turnajů – Czech Ladies Challenge se bude hrát opět na Konopišti (30. července – 1. srpna). V rozšířeném jízdním řádu Ladies European Tour je znovu i Tipsport Czech Ladies Open (28. – 30. srpna, Karlštejn). Pro připomenutí již dříve potvrzené domácí vrcholy amatérských turnajů: MMČR na jamky zavítá poprvé do Kácova (27. – 31. května), MMČR na rány se vrací do Karlštejna (5. – 8. srpna). Stejně jako loni bude největší mezinárodní akcí na českém území prestižní ME hráčů do 16 let s názvem European Young Masters (23. – 25. července, Kunětická Hora). Text, kontakt: www.cgf.cz, Petr HALABURDA

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan