ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Pro Golf Tour se spoustou novinek

datum 14.08.2019 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Celá řada novinek a zpestření čeká na profesionální i amatérské hráče golfu v závěru prázdnin na hřištích Karlovy Vary a Sokolov. První novinkou je použití dvou hřišť pro společný podnik s německou sérií Pro Golf Tour. Právě tato unikátnost umožní uspořádat netradiční pětidenní golfovou show. Krom 156 hráčů turnaje třetí evropské ligy hraného pod názvem EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks (23. – 25. 8.) si na své přijde ještě celá paleta hráčů dalších kategorií a výkonností. Nejzajímavější součástí programu, který by byla škoda nazvat doprovodným, je třídenní CzechOne Open by JuCad otevřený pro profesionální i amatérské hráče. Netradiční je již uspořádání cen (200.000,-) – střídají se finanční a věcné odměny – o ty věcné se postaral partner JuCad. Startovní pole vystřídá v prvních dvou dnech (tj. 23. a 24. 8.) obě hřiště, finále proběhne v neděli 25. srpna na hřišti Sokolov. ¨ Šéf promotérské společnosti CzechOne Pavel Krenk (na snímku) ke kombinovanému turnaji říká: „Líbí se nám formát turnaje v Berouně, chceme oslovit podobný typ hráčů. Je zde velká spousta nadaných amatérů se single handicapem, kteří by se mohli rovnocenně postavit většině profíků, takže jim čelit této výzvě rádi umožníme. Jde o první ročník, neodhadneme zájem, a tak pracujeme s myšlenkou, že cut nastavíme na 80 hráčů. A protože chceme, aby provázání s turnajem Pro Golf Tour a naší třídenní kombinovanou PRO/AM akcí bylo co nejužší, uvažujeme i o variantě, že by si třetí – finálový - den zahráli i hráči, kteří neprojdou na Pro Golf Tour cutem. Stejně očekávají, že je pro ně neděle hracím dnem, takže mohou zpestřit startovní pole a svým startovním poplatkem (v plné výši!) podpořit budget „menší" akce". Více o kombinovaném turnaji na stránkách www.czechone.cz. Promotér Česká 1 využil dvě dějiště akce dále k tomu, že se v rámci programu odehraje tradiční Media Cup, Turnaj partnerů a čtyři menší komerční turnaje. Hlavní turnaj EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks se hraje o prize-money ve výši 30.000 Eur a již dnes (1. 8.) má plné startovní pole 156 lidí a dalších deset hráčů je na čekací listině. Cvičná kola odehrají hráči PGT 21. a 22. srpna mezi 7,30 a 10,00.

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan