ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Po práci na turnajový golf

datum 05.06.2019 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V roce 2019 přinášíme sérii golfových turnajů Mercedes Benz After Work Golf Cup, který je již pevně zaveden v Německu, do České republiky. Zahrajete si s ní turnaj po práci v konkurenčním, ale i tak uvolněném prostředí. Úspěch Mercedes Benz After Work Golf Cup, který je již pevně zaveden v Německu, ukazuje, že 9jamkové turnaje nejsou jen krátkodobý trend, ale plnohodnotná alternativa ke klasickým 18jamkovým turnajům, a to především pro pracující golfisty. Času není nazbyt, a proto jsme změnili formát hry, aby pro golfisty byla hra méně časově náročná. Společnost Mercedes‑Benz, jako titulární sponzor After Work Golf Cup, napomáhá posunout hru golfu tímto směrem kupředu založením mezinárodních sérií devítijamkových turnajů, které budou sedět jak Vašim potřebám, tak i životnímu stylu. 9jamkové turnaje se budou konat pravidelně každé úterý v průběhu celé golfové sezóny a začínají v 17:00. Tím pádem mají golfisté možnost si zahrát prestižní golfový turnaj v podvečerních hodinách běžného pracovního dne, což bývá obzvláště lákavé pro ctižádostivé pracující hráče. Kromě golfového zážitku si před nebo po turnaji budete moci vyzkoušet i nejnovější modely Mercedes-Benz. Na prvním turnaji, který se uskutečnil 28. května na Black Bridge Golf Resortu, si zájemci mohli vyzkoušet kabriolet třídy E a sportovní novinku Mercedes-AMG A 35. Registrujte se již nyní na: www.awgc.cz A protože víme, že všichni hráči golfu jsou soutěživí lidé, můžete si porovnat své skóre s ostatními golfisty v celoročním žebříčku. Nebyl by to Mercedes‑Benz, kdyby ve hře nebyly exkluzivní ceny a speciální soutěže po celý rok pro všechny MBAWGC registrované hráče. Jako hlavní cenu celoroční soutěže je připraven elektrický golfový vozík MotoCaddy S1. Do roční soutěže se počítají 3 nejlepší výsledky v sezóně, počítáno jako součet Netto stablefordových bodů. Startovné a občerstvení do bagu je navíc na každém turnaji zdarma, hráči platí pouze zvýhodněný hráčský poplatek (green fee). Z Mercedes‑Benz After Work Golf Cup se stává mezinárodní série amatérských turnajů pro golfisty z celého světa, kteří rádi provozují svůj koníček v soutěživém a přeci pohodovém prostředí po práci. Text: David VONDRA, www..awgc.cz

Green 2/2019

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

již podeváté za sebou nechybí v každém letním čísle Greenu reportážní ohlédnutí za golfovým turnajem „Slunovrat“, kterým čeští greenkeepeři spolu s jejich přáteli, obchodními partnery a prémiovými členy LGCP slaví 21. června příchod letního slunovratu. Také tentokrát stačí nalistovat stranu 12… Turnaj, k jehož raritám patří vedle originální předstartovní přípravy, vstávání do hluboké noční tmy či obětavé válcování greenů ve dvě ráno, se znovu se těšil velkému zájmu. Zasáhl celé Česko. Na start se postavili zástupci severočeského Malevilu, jihočeského GK Krč u Protivína, západočeského Kláštera Teplá i severomoravských Šilheřovic – Daniela a Pavel Pniakovi to do středočeských Pyšel měli ze všech nejdále. A nás těší, že se turnaj v malebném Posázaví (mimochodem, Golf Loreta získal název podle kaple z roku 1699 na nedalekém vršku, jedné z mnoha nápodob stavby zvané Santa Casa – Svatá chýše z italského Lorenta), dobře zabydlel.

Z rodinných důvodů musel turnaj, bohužel, letos vynechat pyšelský head greenkeeper Bohuslav Shejbal, který se vždy osvědčil jako obětavý organizátor a pozorný hostitel (greenkeeperskému řemeslu se vyučil v USA u Freda Dickmana, v Broadmoore Golf Resortu v Coloradu Springs, české zkušenosti má mj. z ústeckých Teras, Poděbrad a z Black Bridge). Poslal z Řecka alespoň zdravici s přáním Hezké a pohodové hry. A s potutelným úsměvem na rtech určitě k němu přidal, že když se začne mluvit o zániku naší planety, obvykle se při tom handluje s cifrou pět miliard let. Tou dobou by totiž mělo Slunce vstoupit do finální fáze svého života a měnit se v rudého obra. Pozor, taková solární expanze přitom zřejmě spolkne celou naši planetu!

Ve skutečnosti se však život na Zemi takto žhavého konce nejspíše bát nemusí – pro většinu forem života bude totiž planeta jejich hřbitovem už zhruba za 500 milionů let. Stane se tak postupným zvyšováním slunečního jasu. To zvýší tempo zvětrávání křemičitanů, v důsledku čehož poklesne míra oxidu uhličitého v atmosféře. Zatímco dnes se bojíme přemíry tohoto skleníkového plynu, ani opačný extrém není dobrou zprávou. Nejpozději za 600 milionů let jeho množství v atmosféře poklesne pod limit nezbytný pro udržování fotosyntézy u většiny druhů vyšších rostlin. Důsledkem bude masové vymírání stromů a kolaps dnešní podoby potravního řetězce. Postupně se na onen svět vydá nejen rostlinný život, ale i život živočišný, který stojí a padá na dostatku rostlinné potravy.

Wow, jak uklidňující bylo v dané souvislosti slovo spolumajitele a „duchovního otce“ golfových Pyšel pana Martina Křížka po slavnostním vyhlášení výsledků, který se tradičně k hrajícím účastníkům přidal: „Chceme dopřát greenkeeperům, klientům a našim členům krásný golfový den, tedy i ten slunovratový, nejdelší den v roce – a vidět je odjíždět spokojené a s úsměvem.“ Ať žije pyšelský letní Slunovrat 2020!

Přeji Vám pohodové čtení, chuť do práce
a hodně trávníkářských úspěchů!
LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan