ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Novinky na Black Bridge

datum 12.03.2019 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V sobotu 16. března oficiálně odstartuje Black Bridge novou golfovou sezónu. Ani letos tady přes zimu nelenili a připravili spoustu novinek a vylepšení. Tak to pojďme společně odpálit: Upravili jsme přední část greenu na jamce č. 5 a č. 14. Greenkeepeři tak budou moci navrtat více různorodých pin pozic. Vyvýšili jsme úroveň pánských (bílých) odpališť na jamce č. 5 pro lepší přehled a komfort hráčů. Zakoupili jsme nové buggy a postavili pro ně nové parkovací stání s dobíjením hned u klubovny. Náš vozový park tak aktuálně čítá celkem 25 buggynek. Nově Vám autíčka budeme zapůjčovat na konkrétní čísla. Na parkovišti od letoška najdete dobíjecí stanici pro elektromobily. Dobíjení je pro hráče a hotelové hosty zdarma. Novinky jsou i u greenkeeperů. Pořídili jsme nový stroj John Deere. A protože nám není lhostejné prostředí, ve kterém provozujeme resort, od této sezóny jsme se rozhodli upravovat hřiště organickými hnojivy. K jednorázovému zapůjčení nebo k vícedennímu pronájmu pro Vás máme nové kompletní golfové sety holí. Zapojili jsme se do projektu Prague Golf Card – regionální golfové karty pro Prahu a okolí. Posledních pár dní máte možnost při nákupu této karty využít zvýhodněnou nabídku klubového členství s 50% slevou za 1 500 Kč. V letošním roce opět nebudou chybět naše turnajové série Cool Golf Tour, Prague Senior Golf Tour, Ladies Days a dětská túra MiniMyš. Novinkou je možnost zakoupení předplacených her na Cool Golf Tour 6+1 fee zdarma a na seniorskou túru, která se letos bude hrát na všech pěti hřištích zapojených do projektu Prague Golf Card. Výhodně i v této túře můžete zakoupit permanentku 3+1 fee zdarma na našem hřišti. Kredit Play se stále více profiluje jako univerzální golfová peněženka. Letos z něj nově pořídíte i permanentky na Cool Golf, resp. Senior Tour i regionální kartu Prague Golf Card. S kreditem si tak zahrajete celkem na osmi českých hřištích. Stejně jako každý rok, i letos pořádáme Den otevřených dveří pro negolfovou veřejnost. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by si chtěl vyzkoušet golf, přiveďte ho v neděli 31. března k nám. Doprovodný program bude tentokrát opravdu našlapaný a i golfisté si přijdou na své. Mrkněte na program. Kontakt: GOLF RESORT ČERNÝ MOST a.s., Národních hrdinů 891, 190 12 Praha 9, http://www.grcm.cz

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan