DOPORUČUJEME


V Hostivaři myslí na všechny

datum 13.02.2019 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V zimě se u nás nudit opravdu nebudete, dáme vám pádný důvod neuklízet hole do garáže nebo sklepa a přijet si zatrénovat, i když venku chumelí nebo mrzne. Máme totiž indoor, a tak můžeme soutěžit bez ohledu na počasí. Zvlášť na dvě akce byste si měli udělat čas. Tou první je Indoorová soutěž o tříměsíční členství ve Wellness & Spa hotelu Carlo IV. Stačí, abyste se k nám do indooru vydali alespoň jednou. Na konci března ze všech návštěv v tomto období vylosujeme šťastlivce, který si bude po tři měsíce zdarma užívat a relaxovat. Mějte na paměti, že čím více návštěv, tím větší šance vyhrát. Druhou soutěž někteří znají už z loňského roku. Nese název HOPALO, tedy Hostivařská parová losovačka. Vyberte si na simulátoru jakékoliv hřiště a nastavte simulátor na autoputt 2 metry. Zahrajete-li alespoň některé jamky v paru, zařadíme vás do osudí, z něhož každý měsíc vylosujeme pět výherců. Kolik parů zahrajete, tolikrát se vaše jméno ocitne v osudí. Každý měsíc začínáme nanovo. Stačí po hře vytisknout skóre kartu a odevzdat ji spolu s kontaktem na recepci. Soutěž zahájila v prosinci a běží až do konce března. A jaké lahve můžete vyhrát? V únoru je to Hennessy V.S Gift Box 40%, v březnu Moët & Chandon Impérial. Nezapomněli jsme ani na hráče nad 50 let, dámy nebo děti. Pro všechny běží akce až do března, stačí si vybrat. A pro ty, kteří zvažují členství nebo si jej dosud neobnovili, připomínáme, že lze opět vybírat ze tří typů. Nejlevnější, základní členství v hodnotě 3 000 Kč stále nabízí nadupaný balíček členských výhod, který se vyplatí každému, kdo k nám občas zavítá. NENECHTE SI UJÍT Prosinec–březen Indoorová soutěž o tříměsíční členství ve Wellness a SPA v hotelu Carlo IV pro všechny, kteří v zimě navštíví Indoor alespoň jedenkrát. Losujeme jednoho výherce na konci března. Prosinec–březen Simulátorová soutěž Hopalo pro všechny, kteří na správně nastaveném simulátoru zahrají alespoň jeden par každý měsíc, losujeme pět výherců lahve vynikajícího alkoholu. 12. února, 12. března Masters 50+ golfová tour na simulátoru pro všechny hráče nad 50 let (včetně) 14. února, 28. února, 14. března Zimní Schwarzkopf dámská golfová tour hraná na simulátoru 16. února, 16. března Mattel turnaj pro všechny děti do 15 let hraný na simulátorech Celá zima Dětské zimní kurzy pro děti od 6 let zahrnující výuku golfu, dlouhou hru i patování Zdroj, text: Lenka Černá, Golf Hostivař

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan