ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


V Hostivaři myslí na všechny

datum 13.02.2019 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V zimě se u nás nudit opravdu nebudete, dáme vám pádný důvod neuklízet hole do garáže nebo sklepa a přijet si zatrénovat, i když venku chumelí nebo mrzne. Máme totiž indoor, a tak můžeme soutěžit bez ohledu na počasí. Zvlášť na dvě akce byste si měli udělat čas. Tou první je Indoorová soutěž o tříměsíční členství ve Wellness & Spa hotelu Carlo IV. Stačí, abyste se k nám do indooru vydali alespoň jednou. Na konci března ze všech návštěv v tomto období vylosujeme šťastlivce, který si bude po tři měsíce zdarma užívat a relaxovat. Mějte na paměti, že čím více návštěv, tím větší šance vyhrát. Druhou soutěž někteří znají už z loňského roku. Nese název HOPALO, tedy Hostivařská parová losovačka. Vyberte si na simulátoru jakékoliv hřiště a nastavte simulátor na autoputt 2 metry. Zahrajete-li alespoň některé jamky v paru, zařadíme vás do osudí, z něhož každý měsíc vylosujeme pět výherců. Kolik parů zahrajete, tolikrát se vaše jméno ocitne v osudí. Každý měsíc začínáme nanovo. Stačí po hře vytisknout skóre kartu a odevzdat ji spolu s kontaktem na recepci. Soutěž zahájila v prosinci a běží až do konce března. A jaké lahve můžete vyhrát? V únoru je to Hennessy V.S Gift Box 40%, v březnu Moët & Chandon Impérial. Nezapomněli jsme ani na hráče nad 50 let, dámy nebo děti. Pro všechny běží akce až do března, stačí si vybrat. A pro ty, kteří zvažují členství nebo si jej dosud neobnovili, připomínáme, že lze opět vybírat ze tří typů. Nejlevnější, základní členství v hodnotě 3 000 Kč stále nabízí nadupaný balíček členských výhod, který se vyplatí každému, kdo k nám občas zavítá. NENECHTE SI UJÍT Prosinec–březen Indoorová soutěž o tříměsíční členství ve Wellness a SPA v hotelu Carlo IV pro všechny, kteří v zimě navštíví Indoor alespoň jedenkrát. Losujeme jednoho výherce na konci března. Prosinec–březen Simulátorová soutěž Hopalo pro všechny, kteří na správně nastaveném simulátoru zahrají alespoň jeden par každý měsíc, losujeme pět výherců lahve vynikajícího alkoholu. 12. února, 12. března Masters 50+ golfová tour na simulátoru pro všechny hráče nad 50 let (včetně) 14. února, 28. února, 14. března Zimní Schwarzkopf dámská golfová tour hraná na simulátoru 16. února, 16. března Mattel turnaj pro všechny děti do 15 let hraný na simulátorech Celá zima Dětské zimní kurzy pro děti od 6 let zahrnující výuku golfu, dlouhou hru i patování Zdroj, text: Lenka Černá, Golf Hostivař

Green 2/2019

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

již podeváté za sebou nechybí v každém letním čísle Greenu reportážní ohlédnutí za golfovým turnajem „Slunovrat“, kterým čeští greenkeepeři spolu s jejich přáteli, obchodními partnery a prémiovými členy LGCP slaví 21. června příchod letního slunovratu. Také tentokrát stačí nalistovat stranu 12… Turnaj, k jehož raritám patří vedle originální předstartovní přípravy, vstávání do hluboké noční tmy či obětavé válcování greenů ve dvě ráno, se znovu se těšil velkému zájmu. Zasáhl celé Česko. Na start se postavili zástupci severočeského Malevilu, jihočeského GK Krč u Protivína, západočeského Kláštera Teplá i severomoravských Šilheřovic – Daniela a Pavel Pniakovi to do středočeských Pyšel měli ze všech nejdále. A nás těší, že se turnaj v malebném Posázaví (mimochodem, Golf Loreta získal název podle kaple z roku 1699 na nedalekém vršku, jedné z mnoha nápodob stavby zvané Santa Casa – Svatá chýše z italského Lorenta), dobře zabydlel.

Z rodinných důvodů musel turnaj, bohužel, letos vynechat pyšelský head greenkeeper Bohuslav Shejbal, který se vždy osvědčil jako obětavý organizátor a pozorný hostitel (greenkeeperskému řemeslu se vyučil v USA u Freda Dickmana, v Broadmoore Golf Resortu v Coloradu Springs, české zkušenosti má mj. z ústeckých Teras, Poděbrad a z Black Bridge). Poslal z Řecka alespoň zdravici s přáním Hezké a pohodové hry. A s potutelným úsměvem na rtech určitě k němu přidal, že když se začne mluvit o zániku naší planety, obvykle se při tom handluje s cifrou pět miliard let. Tou dobou by totiž mělo Slunce vstoupit do finální fáze svého života a měnit se v rudého obra. Pozor, taková solární expanze přitom zřejmě spolkne celou naši planetu!

Ve skutečnosti se však život na Zemi takto žhavého konce nejspíše bát nemusí – pro většinu forem života bude totiž planeta jejich hřbitovem už zhruba za 500 milionů let. Stane se tak postupným zvyšováním slunečního jasu. To zvýší tempo zvětrávání křemičitanů, v důsledku čehož poklesne míra oxidu uhličitého v atmosféře. Zatímco dnes se bojíme přemíry tohoto skleníkového plynu, ani opačný extrém není dobrou zprávou. Nejpozději za 600 milionů let jeho množství v atmosféře poklesne pod limit nezbytný pro udržování fotosyntézy u většiny druhů vyšších rostlin. Důsledkem bude masové vymírání stromů a kolaps dnešní podoby potravního řetězce. Postupně se na onen svět vydá nejen rostlinný život, ale i život živočišný, který stojí a padá na dostatku rostlinné potravy.

Wow, jak uklidňující bylo v dané souvislosti slovo spolumajitele a „duchovního otce“ golfových Pyšel pana Martina Křížka po slavnostním vyhlášení výsledků, který se tradičně k hrajícím účastníkům přidal: „Chceme dopřát greenkeeperům, klientům a našim členům krásný golfový den, tedy i ten slunovratový, nejdelší den v roce – a vidět je odjíždět spokojené a s úsměvem.“ Ať žije pyšelský letní Slunovrat 2020!

Přeji Vám pohodové čtení, chuť do práce
a hodně trávníkářských úspěchů!
LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan