ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Máme pro Vás volné vstupenky!

datum 06.03.2008 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

V sobotu 15. března v 10 hodin bude zahájen ve Veletržním paláce v Praze 7 - Holešovicích již 13. ročník veletrhu GOLF SHOW. Srdečně na něj zveme naše čtenáře a příznivce – a zařídíme Vám vstup zdarma! Vystavovat budou i firmy s portfoliem strojů a zařízení pro údržbu hřišť – Ittec, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha.

POZOR! Po dohodě s pořadateli Vám nabízíme volný vstup na veletrh GOLF SHOW 2008, a to čtenářům časopisu GREEN a jejich webových stránek (denní vstupné stojí 50,- Kč). Po projevení zájmu mailem na adresu prochazka.green@seznam.cz Vám zařídíme stažení vstupenky opravňující Vás k volnému vstupu na veletrh (tedy zcela zdarma).

Z aktuální tiskové zprávy (Amara Zemplinerová, ředitelka veletrhu GOLF SHOW, Ing. Jana Patáková, vedoucí manažerka veletrhu GOLF SHOW) přinášíme souhrn nejzajímavějších informací a horkých novinek: 
Přijďte se, právě Vy, podívat na největší veletrh golfového vybavení a turistiky ve střední Evropě a porovnat nabídky jednotlivých vystavovatelů, kteří pro Vás - golfisty i negolfisty - připravují speciální veletržní akce, besedy, slevy a představení novinek pro novou golfovou sezónu. Mezi největšími vystavovateli najdete About Golf, AZ Golf, Fomei, Full Swing, Golf Adam Steiner, GolfProfi, Golf & Leisure, Honma, Intermedia Grexim, MaxGolf, Mizuno, Sprint Sport, Reda, Rukka L-fashion, UK Kult, Yamato a mnoho dalších významných prodejců golfových potřeb, oblečení, vybavení a simulátorů. Stroje pro údržbu golfových hřišť Vám představí Ittec, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha. Vedle těchto firem se představí i golfové kluby a hřiště, cestovní kanceláře s nabídkou golfových zájezdů, pořadatelé golfových turnajů, odborná média, hotely, ale i zdánlivě mimooborové společnosti zaměřené na fitness, wellness či autorizovaní prodejci aut.
Na veletrhu Vás čeká představení nejprodávanějšího světového golfového vybavení pro děti i dospělé, besedy s golfovými hosty a trenéry včetně ukázkových lekcí, nejnovější řady golfových holí, nové kolekce oblečení a obuvi, představení atraktivních golfových destinací, speciální nabídky, novinky na nadcházející sezonu, nové trendy, nové materiály, nejnovější produkty distribuovaných značek, které budou poprvé představeny široké veřejnosti v ČR, ale i elektromobil v retro stylu či golfový vozík na solární energii. Pro ženy se chystá na trh nový golfový magazín ForGolf Women, který bude k dispozici právě na veletrhu GOLF SHOW 2008. Golfová hřiště Vás seznámí s balíčky svých služeb (např. golf + ubytování + divadelní představení na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově nebo Golf Pass s možností hrát na více hřištích za velmi zajímavou cenu). Nejen pro greenkeepery bude jistě zajímavá nabídka a vystavení golfových vozíků či strojů pro údržbu travnatých ploch, které vynikají jednoduchou údržbou, velkou životností a ekonomickým provozem.
Až se budete cítit unaveni z přehlídky toho nejlepšího, co se na Vás golfisty chystá, můžete posedět u dobré kávy, čaje nebo míchaného nápoje - i takové společnosti se Vás pokusí oslovit a navodit příjemnou atmosféru a zážitek z veletrhu GOLF SHOW 2008.
Budete-li mít dostatek času a energie, nezapomeňte se zastavit na driving range, kde Vás budou vyhlížet profesionální hráči golfu se snahou přesvědčit i úplné laiky o kráse tohoto sportu. V neděli 16. března se v prostorách veletrhu objeví významný host z oblasti golfu - profesionální trenér Simon Holmes, který je zván časopisem Golf Digest C&S ve spolupráci s Golf Resort Kunětická Hora, kde bude působit. Těšit se můžete na besedu s ním i na ukázkové lekce přímo na driving range, umístěném v prostorách veletrhu.

GOLF SHOW 2008 pro Vás připravil také doprovodný program, v rámci kterého se můžete zúčastnit například odborného vzdělávání v golfové turistice.
DOPROVODNÝ PROGRAM - GOLF SHOW 2008
SOBOTA 15. 3.
11:00 - 17:00 Kurzy „Vzdělávání v golfové turistice“ (hala B - 1. patro)
10:00 - 18:00 DRIVING RANGE (Kinosál)

NEDĚLE 16. 3.
10:00 - 18:00 DRIVING RANGE (Kinosál)
10:30 - 13:30 Incoming workshop se zahraničními touroperátory
11:00 - 17:00 Kurzy „Vzdělávání v golfové turistice“ (hala B - 1. patro)
14:00 - 15:00 TK ke 2. ročníku charitativního turnaje Pražská jamka

PONDĚLÍ 17. 3
10:00 - 17:00 DRIVING RANGE (Kinosál)

Projekt České golfové federace - VZDĚLÁVÁNÍ V GOLFOVÉ TURISTICE je součástí aktivit podporující ČR jako novou, neotřelou golfovou destinaci. Je výrazem snahy hledat nové cesty v oblasti podpory turistického ruchu, pomoci prosadit vedle „tradičních“ turistických lákadel i nové argumenty do ČR nejen přijet, ale strávit zde více dnů. Během posledních 10 let vzrostla golfová turistika 2,5x rychleji než běžná „odpočinková“ turistika. ČR získala v loňském roce světové ocenění „Neobjevená golfová destinace roku 2007“, a proto lze očekávat větší příliv golfových turistů. Cílem tohoto projektu je zvýšení profesionální úrovně lidí pracujících v subjektech zajišťujících řetězec služeb tak, aby golfový turista mohl být v golfové destinaci ČR spokojený a rád se sem vracel. Tyto semináře probíhají s podporou fondů EU a Magistrátu hl. m. Prahy a jsou určené pro účastníky se sídlem v Praze a Středočeském kraji.
Osobně navštívit a absolvovat kurz, týkající se seznámení s golfem (úvod do tématiky, vývoj ve světě i u nás, historie, základní pojmy) nebo marketingu v golfové turistice (marketing cestovního ruchu, zvláště golfové turistiky u nás i v zahraničí, obchodní vztahy, fam a press tripy atd.) můžete přímo v době konání veletrhu GOLF SHOW 2008. Kurz je určen pro fyzické i právnické osoby pracující nebo podnikající v oblasti cestovního ruchu: golfová hřiště, hotely a další ubytovací zařízení, incomingové cestovní kanceláře, firmy pořádající eventy, kongresy, průvodci, přepravní společnosti, státní správa, zahraniční zastupitelství v ČR. V polední přestávce Vám ukážeme driving range, kde si můžete bezplatně vyzkoušet golf pod vedením profesionálního trenéra. Další informace a přihlášky na www.cgf.cz.
Pro vystavovatele a odborníky je připraven ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism incoming workshop s významnými zahraničními golfovými touroperátory a nákupčími cestovního ruchu se zaměřením na destinace ve střední a východní Evropě. Informačně - kontraktační workshop proběhne v neděli 16. března v 1. patře haly B od 10:30 do 13:30 hodin.
Během veletrhu proběhnout také prezentace charitativních projektů, o kterých Vás budeme informovat přímo na veletrhu. Již nyní Vám můžeme prozradit konání tiskové konference k 2. ročníku charitativního turnaje Pražská jamka, která se uskuteční v neděli 16. března od 14 do 15 hodin v 1. patře haly B. Více o veletrhu, včetně seznamu vystavovatelů, se dočtete na www.golfshow.cz. Třináctý ročník veletrhu GOLF SHOW nemůžete minout ve dnech 15. až 17. března 2008, v době od 10 do 18 hodin (v pondělí 17. března bude veletrh otevřen pouze do 17 hodin).
Na Vaši návštěvu se těší organizátoři akce a především vystavovatelé ve Veletržním paláci Praha, Dukelských hrdinů 47, Praha 7.
Kontakt: Amara Zemplinerová, ředitelka veletrhu GOLF SHOW, Ing. Jana Patáková, vedoucí manažerka veletrhu GOLF SHOW, RAGUSA, s.r.o., Šafaříkova 5, 120 00 Praha 2, tel.: +420 233 313 310, fax: +420 233 931 254, e-mail: golfshow@golfshow.cz, http://www.golfshow.cz


Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan