DOPORUČUJEME


Máme pro Vás volné vstupenky!

datum 06.03.2008 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

V sobotu 15. března v 10 hodin bude zahájen ve Veletržním paláce v Praze 7 - Holešovicích již 13. ročník veletrhu GOLF SHOW. Srdečně na něj zveme naše čtenáře a příznivce – a zařídíme Vám vstup zdarma! Vystavovat budou i firmy s portfoliem strojů a zařízení pro údržbu hřišť – Ittec, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha.

POZOR! Po dohodě s pořadateli Vám nabízíme volný vstup na veletrh GOLF SHOW 2008, a to čtenářům časopisu GREEN a jejich webových stránek (denní vstupné stojí 50,- Kč). Po projevení zájmu mailem na adresu prochazka.green@seznam.cz Vám zařídíme stažení vstupenky opravňující Vás k volnému vstupu na veletrh (tedy zcela zdarma).

Z aktuální tiskové zprávy (Amara Zemplinerová, ředitelka veletrhu GOLF SHOW, Ing. Jana Patáková, vedoucí manažerka veletrhu GOLF SHOW) přinášíme souhrn nejzajímavějších informací a horkých novinek: 
Přijďte se, právě Vy, podívat na největší veletrh golfového vybavení a turistiky ve střední Evropě a porovnat nabídky jednotlivých vystavovatelů, kteří pro Vás - golfisty i negolfisty - připravují speciální veletržní akce, besedy, slevy a představení novinek pro novou golfovou sezónu. Mezi největšími vystavovateli najdete About Golf, AZ Golf, Fomei, Full Swing, Golf Adam Steiner, GolfProfi, Golf & Leisure, Honma, Intermedia Grexim, MaxGolf, Mizuno, Sprint Sport, Reda, Rukka L-fashion, UK Kult, Yamato a mnoho dalších významných prodejců golfových potřeb, oblečení, vybavení a simulátorů. Stroje pro údržbu golfových hřišť Vám představí Ittec, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha. Vedle těchto firem se představí i golfové kluby a hřiště, cestovní kanceláře s nabídkou golfových zájezdů, pořadatelé golfových turnajů, odborná média, hotely, ale i zdánlivě mimooborové společnosti zaměřené na fitness, wellness či autorizovaní prodejci aut.
Na veletrhu Vás čeká představení nejprodávanějšího světového golfového vybavení pro děti i dospělé, besedy s golfovými hosty a trenéry včetně ukázkových lekcí, nejnovější řady golfových holí, nové kolekce oblečení a obuvi, představení atraktivních golfových destinací, speciální nabídky, novinky na nadcházející sezonu, nové trendy, nové materiály, nejnovější produkty distribuovaných značek, které budou poprvé představeny široké veřejnosti v ČR, ale i elektromobil v retro stylu či golfový vozík na solární energii. Pro ženy se chystá na trh nový golfový magazín ForGolf Women, který bude k dispozici právě na veletrhu GOLF SHOW 2008. Golfová hřiště Vás seznámí s balíčky svých služeb (např. golf + ubytování + divadelní představení na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově nebo Golf Pass s možností hrát na více hřištích za velmi zajímavou cenu). Nejen pro greenkeepery bude jistě zajímavá nabídka a vystavení golfových vozíků či strojů pro údržbu travnatých ploch, které vynikají jednoduchou údržbou, velkou životností a ekonomickým provozem.
Až se budete cítit unaveni z přehlídky toho nejlepšího, co se na Vás golfisty chystá, můžete posedět u dobré kávy, čaje nebo míchaného nápoje - i takové společnosti se Vás pokusí oslovit a navodit příjemnou atmosféru a zážitek z veletrhu GOLF SHOW 2008.
Budete-li mít dostatek času a energie, nezapomeňte se zastavit na driving range, kde Vás budou vyhlížet profesionální hráči golfu se snahou přesvědčit i úplné laiky o kráse tohoto sportu. V neděli 16. března se v prostorách veletrhu objeví významný host z oblasti golfu - profesionální trenér Simon Holmes, který je zván časopisem Golf Digest C&S ve spolupráci s Golf Resort Kunětická Hora, kde bude působit. Těšit se můžete na besedu s ním i na ukázkové lekce přímo na driving range, umístěném v prostorách veletrhu.

GOLF SHOW 2008 pro Vás připravil také doprovodný program, v rámci kterého se můžete zúčastnit například odborného vzdělávání v golfové turistice.
DOPROVODNÝ PROGRAM - GOLF SHOW 2008
SOBOTA 15. 3.
11:00 - 17:00 Kurzy „Vzdělávání v golfové turistice“ (hala B - 1. patro)
10:00 - 18:00 DRIVING RANGE (Kinosál)

NEDĚLE 16. 3.
10:00 - 18:00 DRIVING RANGE (Kinosál)
10:30 - 13:30 Incoming workshop se zahraničními touroperátory
11:00 - 17:00 Kurzy „Vzdělávání v golfové turistice“ (hala B - 1. patro)
14:00 - 15:00 TK ke 2. ročníku charitativního turnaje Pražská jamka

PONDĚLÍ 17. 3
10:00 - 17:00 DRIVING RANGE (Kinosál)

Projekt České golfové federace - VZDĚLÁVÁNÍ V GOLFOVÉ TURISTICE je součástí aktivit podporující ČR jako novou, neotřelou golfovou destinaci. Je výrazem snahy hledat nové cesty v oblasti podpory turistického ruchu, pomoci prosadit vedle „tradičních“ turistických lákadel i nové argumenty do ČR nejen přijet, ale strávit zde více dnů. Během posledních 10 let vzrostla golfová turistika 2,5x rychleji než běžná „odpočinková“ turistika. ČR získala v loňském roce světové ocenění „Neobjevená golfová destinace roku 2007“, a proto lze očekávat větší příliv golfových turistů. Cílem tohoto projektu je zvýšení profesionální úrovně lidí pracujících v subjektech zajišťujících řetězec služeb tak, aby golfový turista mohl být v golfové destinaci ČR spokojený a rád se sem vracel. Tyto semináře probíhají s podporou fondů EU a Magistrátu hl. m. Prahy a jsou určené pro účastníky se sídlem v Praze a Středočeském kraji.
Osobně navštívit a absolvovat kurz, týkající se seznámení s golfem (úvod do tématiky, vývoj ve světě i u nás, historie, základní pojmy) nebo marketingu v golfové turistice (marketing cestovního ruchu, zvláště golfové turistiky u nás i v zahraničí, obchodní vztahy, fam a press tripy atd.) můžete přímo v době konání veletrhu GOLF SHOW 2008. Kurz je určen pro fyzické i právnické osoby pracující nebo podnikající v oblasti cestovního ruchu: golfová hřiště, hotely a další ubytovací zařízení, incomingové cestovní kanceláře, firmy pořádající eventy, kongresy, průvodci, přepravní společnosti, státní správa, zahraniční zastupitelství v ČR. V polední přestávce Vám ukážeme driving range, kde si můžete bezplatně vyzkoušet golf pod vedením profesionálního trenéra. Další informace a přihlášky na www.cgf.cz.
Pro vystavovatele a odborníky je připraven ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism incoming workshop s významnými zahraničními golfovými touroperátory a nákupčími cestovního ruchu se zaměřením na destinace ve střední a východní Evropě. Informačně - kontraktační workshop proběhne v neděli 16. března v 1. patře haly B od 10:30 do 13:30 hodin.
Během veletrhu proběhnout také prezentace charitativních projektů, o kterých Vás budeme informovat přímo na veletrhu. Již nyní Vám můžeme prozradit konání tiskové konference k 2. ročníku charitativního turnaje Pražská jamka, která se uskuteční v neděli 16. března od 14 do 15 hodin v 1. patře haly B. Více o veletrhu, včetně seznamu vystavovatelů, se dočtete na www.golfshow.cz. Třináctý ročník veletrhu GOLF SHOW nemůžete minout ve dnech 15. až 17. března 2008, v době od 10 do 18 hodin (v pondělí 17. března bude veletrh otevřen pouze do 17 hodin).
Na Vaši návštěvu se těší organizátoři akce a především vystavovatelé ve Veletržním paláci Praha, Dukelských hrdinů 47, Praha 7.
Kontakt: Amara Zemplinerová, ředitelka veletrhu GOLF SHOW, Ing. Jana Patáková, vedoucí manažerka veletrhu GOLF SHOW, RAGUSA, s.r.o., Šafaříkova 5, 120 00 Praha 2, tel.: +420 233 313 310, fax: +420 233 931 254, e-mail: golfshow@golfshow.cz, http://www.golfshow.cz


Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan