ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Máme pro Vás volné vstupenky!

datum 06.03.2008 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

V sobotu 15. března v 10 hodin bude zahájen ve Veletržním paláce v Praze 7 - Holešovicích již 13. ročník veletrhu GOLF SHOW. Srdečně na něj zveme naše čtenáře a příznivce – a zařídíme Vám vstup zdarma! Vystavovat budou i firmy s portfoliem strojů a zařízení pro údržbu hřišť – Ittec, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha.

POZOR! Po dohodě s pořadateli Vám nabízíme volný vstup na veletrh GOLF SHOW 2008, a to čtenářům časopisu GREEN a jejich webových stránek (denní vstupné stojí 50,- Kč). Po projevení zájmu mailem na adresu prochazka.green@seznam.cz Vám zařídíme stažení vstupenky opravňující Vás k volnému vstupu na veletrh (tedy zcela zdarma).

Z aktuální tiskové zprávy (Amara Zemplinerová, ředitelka veletrhu GOLF SHOW, Ing. Jana Patáková, vedoucí manažerka veletrhu GOLF SHOW) přinášíme souhrn nejzajímavějších informací a horkých novinek: 
Přijďte se, právě Vy, podívat na největší veletrh golfového vybavení a turistiky ve střední Evropě a porovnat nabídky jednotlivých vystavovatelů, kteří pro Vás - golfisty i negolfisty - připravují speciální veletržní akce, besedy, slevy a představení novinek pro novou golfovou sezónu. Mezi největšími vystavovateli najdete About Golf, AZ Golf, Fomei, Full Swing, Golf Adam Steiner, GolfProfi, Golf & Leisure, Honma, Intermedia Grexim, MaxGolf, Mizuno, Sprint Sport, Reda, Rukka L-fashion, UK Kult, Yamato a mnoho dalších významných prodejců golfových potřeb, oblečení, vybavení a simulátorů. Stroje pro údržbu golfových hřišť Vám představí Ittec, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha. Vedle těchto firem se představí i golfové kluby a hřiště, cestovní kanceláře s nabídkou golfových zájezdů, pořadatelé golfových turnajů, odborná média, hotely, ale i zdánlivě mimooborové společnosti zaměřené na fitness, wellness či autorizovaní prodejci aut.
Na veletrhu Vás čeká představení nejprodávanějšího světového golfového vybavení pro děti i dospělé, besedy s golfovými hosty a trenéry včetně ukázkových lekcí, nejnovější řady golfových holí, nové kolekce oblečení a obuvi, představení atraktivních golfových destinací, speciální nabídky, novinky na nadcházející sezonu, nové trendy, nové materiály, nejnovější produkty distribuovaných značek, které budou poprvé představeny široké veřejnosti v ČR, ale i elektromobil v retro stylu či golfový vozík na solární energii. Pro ženy se chystá na trh nový golfový magazín ForGolf Women, který bude k dispozici právě na veletrhu GOLF SHOW 2008. Golfová hřiště Vás seznámí s balíčky svých služeb (např. golf + ubytování + divadelní představení na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově nebo Golf Pass s možností hrát na více hřištích za velmi zajímavou cenu). Nejen pro greenkeepery bude jistě zajímavá nabídka a vystavení golfových vozíků či strojů pro údržbu travnatých ploch, které vynikají jednoduchou údržbou, velkou životností a ekonomickým provozem.
Až se budete cítit unaveni z přehlídky toho nejlepšího, co se na Vás golfisty chystá, můžete posedět u dobré kávy, čaje nebo míchaného nápoje - i takové společnosti se Vás pokusí oslovit a navodit příjemnou atmosféru a zážitek z veletrhu GOLF SHOW 2008.
Budete-li mít dostatek času a energie, nezapomeňte se zastavit na driving range, kde Vás budou vyhlížet profesionální hráči golfu se snahou přesvědčit i úplné laiky o kráse tohoto sportu. V neděli 16. března se v prostorách veletrhu objeví významný host z oblasti golfu - profesionální trenér Simon Holmes, který je zván časopisem Golf Digest C&S ve spolupráci s Golf Resort Kunětická Hora, kde bude působit. Těšit se můžete na besedu s ním i na ukázkové lekce přímo na driving range, umístěném v prostorách veletrhu.

GOLF SHOW 2008 pro Vás připravil také doprovodný program, v rámci kterého se můžete zúčastnit například odborného vzdělávání v golfové turistice.
DOPROVODNÝ PROGRAM - GOLF SHOW 2008
SOBOTA 15. 3.
11:00 - 17:00 Kurzy „Vzdělávání v golfové turistice“ (hala B - 1. patro)
10:00 - 18:00 DRIVING RANGE (Kinosál)

NEDĚLE 16. 3.
10:00 - 18:00 DRIVING RANGE (Kinosál)
10:30 - 13:30 Incoming workshop se zahraničními touroperátory
11:00 - 17:00 Kurzy „Vzdělávání v golfové turistice“ (hala B - 1. patro)
14:00 - 15:00 TK ke 2. ročníku charitativního turnaje Pražská jamka

PONDĚLÍ 17. 3
10:00 - 17:00 DRIVING RANGE (Kinosál)

Projekt České golfové federace - VZDĚLÁVÁNÍ V GOLFOVÉ TURISTICE je součástí aktivit podporující ČR jako novou, neotřelou golfovou destinaci. Je výrazem snahy hledat nové cesty v oblasti podpory turistického ruchu, pomoci prosadit vedle „tradičních“ turistických lákadel i nové argumenty do ČR nejen přijet, ale strávit zde více dnů. Během posledních 10 let vzrostla golfová turistika 2,5x rychleji než běžná „odpočinková“ turistika. ČR získala v loňském roce světové ocenění „Neobjevená golfová destinace roku 2007“, a proto lze očekávat větší příliv golfových turistů. Cílem tohoto projektu je zvýšení profesionální úrovně lidí pracujících v subjektech zajišťujících řetězec služeb tak, aby golfový turista mohl být v golfové destinaci ČR spokojený a rád se sem vracel. Tyto semináře probíhají s podporou fondů EU a Magistrátu hl. m. Prahy a jsou určené pro účastníky se sídlem v Praze a Středočeském kraji.
Osobně navštívit a absolvovat kurz, týkající se seznámení s golfem (úvod do tématiky, vývoj ve světě i u nás, historie, základní pojmy) nebo marketingu v golfové turistice (marketing cestovního ruchu, zvláště golfové turistiky u nás i v zahraničí, obchodní vztahy, fam a press tripy atd.) můžete přímo v době konání veletrhu GOLF SHOW 2008. Kurz je určen pro fyzické i právnické osoby pracující nebo podnikající v oblasti cestovního ruchu: golfová hřiště, hotely a další ubytovací zařízení, incomingové cestovní kanceláře, firmy pořádající eventy, kongresy, průvodci, přepravní společnosti, státní správa, zahraniční zastupitelství v ČR. V polední přestávce Vám ukážeme driving range, kde si můžete bezplatně vyzkoušet golf pod vedením profesionálního trenéra. Další informace a přihlášky na www.cgf.cz.
Pro vystavovatele a odborníky je připraven ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism incoming workshop s významnými zahraničními golfovými touroperátory a nákupčími cestovního ruchu se zaměřením na destinace ve střední a východní Evropě. Informačně - kontraktační workshop proběhne v neděli 16. března v 1. patře haly B od 10:30 do 13:30 hodin.
Během veletrhu proběhnout také prezentace charitativních projektů, o kterých Vás budeme informovat přímo na veletrhu. Již nyní Vám můžeme prozradit konání tiskové konference k 2. ročníku charitativního turnaje Pražská jamka, která se uskuteční v neděli 16. března od 14 do 15 hodin v 1. patře haly B. Více o veletrhu, včetně seznamu vystavovatelů, se dočtete na www.golfshow.cz. Třináctý ročník veletrhu GOLF SHOW nemůžete minout ve dnech 15. až 17. března 2008, v době od 10 do 18 hodin (v pondělí 17. března bude veletrh otevřen pouze do 17 hodin).
Na Vaši návštěvu se těší organizátoři akce a především vystavovatelé ve Veletržním paláci Praha, Dukelských hrdinů 47, Praha 7.
Kontakt: Amara Zemplinerová, ředitelka veletrhu GOLF SHOW, Ing. Jana Patáková, vedoucí manažerka veletrhu GOLF SHOW, RAGUSA, s.r.o., Šafaříkova 5, 120 00 Praha 2, tel.: +420 233 313 310, fax: +420 233 931 254, e-mail: golfshow@golfshow.cz, http://www.golfshow.cz


Green 1/2019

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

letos začínáme již šestnáctou jarní sezonu, kdy nezávislý odborný čtvrtletník GREEN pravidelně vychází. V editorialu jeho prvního čísla, jehož výrobu si ČSG v roce 2003 zadal u vydavatelství Unigolf, čteme: „Greenkeeping je v zahraničí velmi respektovaný obor (i v Čechách si už hráči rychle zvykají na stále vyšší standardy z hlediska dokonalosti herních povrchů), podle nás si zaslouží odpovídající kvalitní tiskovinu… máme nemalé ambice stát se vítaným pomocníkem všech vás, kteří ke své práci potřebujete spíš odborné a zasvěcené informace… vycházet bude na minimálně 16 křídových stranách v plnokrevném provedení... a cíleně rozesílán všem členům ČSG, do všech golfových klubů jejich prezidentům, manažerům a konkrétním správcům hřišť, také do významných českých vzdělávacích center včetně Vysoké školy zemědělské v Praze a Mendelovy univerzity v Brně.“

Těší mě, že minimálně dva poslední „závazky“ se nám postupně podařilo naplnit (a stále daří) více než dobře. Na GREEN dnes narazíte v klubovnách golfových klubů a fotbalových týmů nejen v celé České i Slovenské republice, na pracovních stolech profesionálů – trávníkářů, na odborných akcích i na zajímavých událostech vyloženě sportovního nebo společenského významu…

Je to tak trochu malý zázrak, že náš časopis, fungující pouze z vlastních zdrojů, se nejen prosadil, ale i udržel v konkurenci velkých celků. Ty mají naprosto jiné možnosti a finanční prostředky. Všechno je samozřejmě o každodenní práci. Nás, spolupracujících kolegů a svazových firemních Patronech. Ale především je to o vás, o našich čtenářích. Nadále přivítáme jakýkoliv projev vaší přízně, popřípadě nepřízně, nebo i doporučení, o čem byste si v novém Greenu nejraději přečetli. Bráníte nám rovněž usnout na vavřínech – proto jsme například do tohoto vydání přinesli novou grafiku. Jde o správný krok, podařil se? Těšíme se na další spolupráci! Jsme rádi a vážíme si toho, že vzhledem k vašemu zájmu můžeme působit v oblasti greenkeepingu, která je i díky vám plná dění a aktivit. Na základě toho je každé čtvrtletí o čem psát a informovat, a náš časopis má smysl.

Mimochodem, téměř na den přesně, v prvních únorových dnech před 300 lety, vyšla první česká periodická tiskovina. Kuriozitou bylo, že ještě nepoužívala titulky, takže byla dost nepřehledná. Zprávy v Sobotních (Outerních) Pražských poštovských novinách z rozličných zemí a krajin přicházející s obzvláštním Jeho císařské a královské milosti obdarované (tak zněl jejich celý název, poštovské proto, že vycházely v sobotu a v úterý – tedy ve dnech, kdy jezdila pošta, která je také rozvážela) byly sice datovány, ale řazeny nikoli chronologicky, ani podle důležitosti. Nýbrž tak, jak se redaktorovi dostaly do rukou. A to někdy, jak si lze dobře představit, trvalo celou věčnost.

Přeji Vám pohodové čtení, chuť do práce a radost z úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan