DOPORUČUJEME


Travní rohože Klatex

datum 20.05.2011 vlozil Luboš Procházka kategorie Trávníky

Jako letošní novinku uvádí český výrobce netkaných textilií z recyklovaných přírodních vláken Klatex výrobek, který doposud měly možnost využívat pouze velké stavební společnosti, nebo byl vyvážen do zahraničí. Jde o travní rohož (TR), ekologický výrobek využívající obnovitelné zdroje.

Travní rohož (TR) je netkaná textilie z přírodních vláken (len, bavlna) se strojově zpracovaným travním osivem. Pokládání TR je nenáročné. Na připravenou půdní plochu se rozvine jako koberec a důkladně zalije. Údržba TR je stejná jako u klasického trávníku a dokáže ho plně nahradit. TR se používá při zakládání a opravách travnatých ploch, při obnově problémových terénů a jako ochrana proti erozi.

Přednosti: - TR oproti ručnímu setí zaručuje rovnoměrný výsev po celé ploše.
- Osivo je vrstvou textilie chráněno před vyzobáváním ptáky.
- Netkaná textilie zabraňuje nežádoucímu výparu z povrchové vrstvy země a zajišťuje ochranu před vysycháním.
- TR zabraňuje erozi půdy. Netkaná textilie chrání narušený terén do doby, než ho zpevní travní porost.

KLATEX s.r.o je přední český výrobce netkaných textilií z recyklovaných přírodních vláken s více než stoletou tradicí. Zpracovává a recykluje čisté textilní odpady a vyrábí z nich ekologické výrobky prospěšné přírodě i životnímu prostředí.

Kontakt a bližší informace: www.klatex.cz


Green 3/2014

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

podzimní Green 3/2014 dostáváte do rukou o několik dní později, než jste zvyklí. Důvod je prostý – pozdnější termín tradičního Výročního golfového turnaje Českého svazu greenkeeperů, který se letos konal přesně v polovině října. A nikdo si určitě nechce o jedné z nejdůležitějších svazových akcí číst až někdy na přelomu starého a nového roku, kdy vyjde příští číslo…

S volbou termínu to byl trochu risk, ale zdá se, že vyšel. Na brněnskou Kaskádu přicestovalo ze všech koutů České republiky nejvíce greenkeeperů v celé 15leté historii turnaje, totéž se dá říct o jeho štědrých sponzorech (děkujeme!). Dokonale klaplo počasí (pranostika, že na svatou Terezu leze mráz po střechách, byla protentokrát úplně mimo) a využili jsme nabízenou možnost zahrát si na skvěle připravených rychlých greenech, které si před námi „pronajali“ ke svému Grand Finále PGA nejlepší čeští profesionálové. Mimochodem, šest úderů pod par ve třech kolech přineslo vítězství Marku Novému, vedení v Order of Merit uhájil Martin Příhoda.

Náš turnaj sice postrádal monstrózní drivy profesionálů nebo flajty, jejichž zástupci dají ze sto metrů k vlajce všechny míče do okruhu pouhých dvou, ale my jsme o jiné golfové planetě. Pro některé hrající účastníky zůstane turnaj už napořád třeba jen o několika mimořádně povedených ranách, které stály za to a kterou si budou pamatovat navždy. Jak ve své zahajovací a závěrečné řeči prohlásil svazový předseda Michal Voigts, náš turnaj je hlavně o pohodě, zábavě a sběru zážitků. O setkání s kolegy z oboru, kteří vesměs hrají golf rekreačně, nevyšetří čas na pravidelný trénink a nemají ambice vyhrávat turnaje. Je prostě o čase stráveným s příjemnými lidmi, kteří vždycky mají co říct, poradit se, popovídat. Atmosféra byla velmi přátelská a pohostinná.

Jsme rádi, že jsme mohli být redakčně u toho, k velmi vydařenému jubilejnímu 15. ročníku se stránkách tohoto Greenu novinářsky aktuálně vrátit. Už se těšíme na Výroční turnaj ČSG 2015, který se bude znovu v podzimním termínu konat pravděpodobně na jednom z hřišť společnosti CZ Golf, patrně v Telči.
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec Eurogreen John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan