DOPORUČUJEME


Travní rohože Klatex

datum 20.05.2011 vlozil Luboš Procházka kategorie Trávníky

Jako letošní novinku uvádí český výrobce netkaných textilií z recyklovaných přírodních vláken Klatex výrobek, který doposud měly možnost využívat pouze velké stavební společnosti, nebo byl vyvážen do zahraničí. Jde o travní rohož (TR), ekologický výrobek využívající obnovitelné zdroje.

Travní rohož (TR) je netkaná textilie z přírodních vláken (len, bavlna) se strojově zpracovaným travním osivem. Pokládání TR je nenáročné. Na připravenou půdní plochu se rozvine jako koberec a důkladně zalije. Údržba TR je stejná jako u klasického trávníku a dokáže ho plně nahradit. TR se používá při zakládání a opravách travnatých ploch, při obnově problémových terénů a jako ochrana proti erozi.

Přednosti: - TR oproti ručnímu setí zaručuje rovnoměrný výsev po celé ploše.
- Osivo je vrstvou textilie chráněno před vyzobáváním ptáky.
- Netkaná textilie zabraňuje nežádoucímu výparu z povrchové vrstvy země a zajišťuje ochranu před vysycháním.
- TR zabraňuje erozi půdy. Netkaná textilie chrání narušený terén do doby, než ho zpevní travní porost.

KLATEX s.r.o je přední český výrobce netkaných textilií z recyklovaných přírodních vláken s více než stoletou tradicí. Zpracovává a recykluje čisté textilní odpady a vyrábí z nich ekologické výrobky prospěšné přírodě i životnímu prostředí.

Kontakt a bližší informace: www.klatex.cz


Green 2/2015

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

tak trochu jsem při posledních korekturách a následném poslání letního Greenu do semilské tiskárny přemýšlel 6… Opravdu potřebujeme svazový časopis Green? Není toho čtení kolem nás už přespříliš?

Myslím, že není. Tolik z nás se každodenně potýká s nedostatkem erudice, podnětů k přemýšlení o tom, jak pracuje. Pro kvalitní odvedení práce i profesní růst potřebujeme bezpodmínečně přemýšlet, slepě neopakovat zaběhnuté stereotypy, vzdělávat se, sbírat informace… Samozřejmě, z odborného čtvrtletníku se všemu nenaučíte, ale to, co se z něj dozvíte, se stane neoddělitelným imaginárním průvodcem všech vašich teoretických a praktických činností. Soudím, že lidé, kteří nečtou, přistupují k zelenému světu povrchně. Takoví lidé mohou sice být slušně praktikujícími pracovníky, ale nikdy se nebudou moci pochlubit pažitem jako zvon. A proto děkuji našim čtenářům za jejich čas a zájem. Čím více bude mezi námi „zvonařů“, tím plnohodnotnější a krásnější bude svět nejen svět greenkeepingu, ale i svět golfu obecně.

Přesně pro vás je tu Green. Pro aktivní greenkeepery, který to není jedno, jak se co a jak dělá. Kteří se nespokojí s odpovědí, že to tak bylo vždycky, nebo že se to tak prostě dělalo a dělá. Hodláme pro vás dál přinášet odpovědi na otázky včetně těch, které jste ještě nepoložili. Ukazovat nové trendy, vysvětlovat proč. Vše se snažit podávat zajímavě a nápaditě. Greenkeeping je bezedná studnice, ze které čerpáme rychle a zběsile (někdy 6)…

Konec vzletného mudrování, vzhůru za Simonou do Berouna, Zdeňkem do České Lípy či Martinem do kolébky golfu Skotska! Rozjeďte se s námi do Maďarska. Ohlédněte se za jažlovickými DOD, vyškovským DEMOGreenem, slavnostním Benešovem i turnajovým přivítáním letního slunovratu v Pyšelích. Seznamte se s Kynžvartem – dějištěm říjnového výročního turnaje ČSG. Objevte s námi nový traktor, přírodní extrakt z bylin či rašeliny, biotopní květnatou louku i jediný efektivní systém likvidace podzemních škůdců bez použití jedů – toxických látek. Ápropos, informační lavinu jsme si dovolili zpestřit perličkou, že co se týče ranního vstávání, je na tom greenkeeper lépe než pekař. A rozloučit se s vámi sladkobolným romantickým holdem neznámému greenkeeperovi…

Přeji Vám pohodové čtení, hodně trávníkářských úspěchů a krásné léto!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor

Přeji Vám pohodové čtení a mnoho trávníkářských, vzdělávacích a hráčských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan