ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Přemýšlíte o udržitelné budoucnosti?

TheFutureIsYours: Přemýšlíte o udržitelné budoucnosti? Přidejte se k celoevropské debatě nad tématy životního prostředí. Každý obyvatel Evropské unie se nyní může zapojit do celoevropské debaty o budoucím směřování EU a její politiky. Debata proběhne v rámci tzv. Konference o budoucnosti Evropy.

Datum vydání 10.05.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zelené vzdělávání

Správa dolarových spotů

Ve čtvrtek 20. 5. od 17 hod proběhne vzdělávací webinář na téma Správa dolarových spotů ve vašem trávníku. Co říká výzkum? Přednášející: Dr. Andy Owen

Datum vydání 05.05.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zelené vzdělávání

Nejbližší videopřednáška

Videopřednáška Požadavky na vegetační vrstvu zatěžovaných trávníků. Termín 25. 2. od 15 hod., přednášející doc. Ing. Stanislav Hejduk, Ph.D. MENDELU v Brně

Datum vydání 23.02.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zelené vzdělávání

Kurz – Profesní kvalifikace Greenkeeper

Aktuálně je zahájena registrace do vzdělávacího kurzu v rámci Českého svazu greenkeeperů, ukončené evropsky uznávanou zkouškou na profesní kvalifikaci greenkeeper. Dejte, prosím, obratem vědět Váš zájem nejpozději do 1. 3. 2021 na následující mailovou adresu: secretary@czgreen.com

Datum vydání 21.02.2021 Autor Karel Kubata Kategorie Zelené vzdělávání

Lehký univerzál se slevou

Letos k nám tenhle Američan z Augusty ve státě Georgia, kde se vyrábějí kompaktní traktory John Deere pro celý svět, dorazil s pořádnou slevou – pořídíte-li si model 1026R do 28. dubna 2021 i s žacím ústrojím o záběru 137 nebo 153 cm, ušetříte 100 000 Kč včetně DPH.

Datum vydání 20.02.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zelené vzdělávání

Webinář ČSG

Nejbližší webinář ČSG, čtvrtek 18. 2. od 15 hod, Půdní prostředí trávníků – aneb to nejdůležitější je často to, co nevidíme. Přednášející: doc. Ing. Stanislav Hejduk, Ph.D.

Datum vydání 18.02.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zelené vzdělávání

Nejbližší webinář ČSG

Nejbližší webinář ČSG 18. 2. od 15 hod, Půdní prostředí trávníků – aneb to nejdůležitější je často to, co nevidíme. Přednášející: doc. Ing. Stanislav Hejduk, Ph.D. http://www.czgreen.com/akce/online-videoprednaska-pudni-prostredi-travniku-aneb-to-nejdulezitejsi-je-casto-to-co-nevidime-termin-18-

Datum vydání 12.02.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zelené vzdělávání

Vzdělávání ČSG

Český svaz greenkeeperů zajišťuje vzdělávání svých členů a zájemců z řad golfové a odborné veřejnosti v několika úrovních. Ve své činnosti se snaží koordinovat vzdělávání v České republice s celoevropskou iniciativou organizace FEGGA, která podporuje vzdělávání greeenkeeperů.

Datum vydání 10.02.2021 Autor ČGF ČGF Kategorie Zelené vzdělávání

Vzdělávací webináře ČSG

Další vzdělávací akcí ČSG je webinář S. Hejduka na téma Půdní prostředí trávníku, a to 18. 2. 2021, od 15.00 hod..

Datum vydání 09.02.2021 Autor Karel Kubata Kategorie Zelené vzdělávání

Vzdělávací akce ČSG

ČSG bude znovu realizovat vzdělávací webináře - nejbližší proběhne v úterý 9. 2. od 15 hod (další ve čtvrtek 18. 2.), a to na téma: Prevence a ochrana trávníků před biotickými a abiotickými vlivy (jaro 2021). Přednášející: doc. Ing. Bohumír Cagaš, CSc.

Datum vydání 06.02.2021 Autor Karel Kubata Kategorie Zelené vzdělávání

Green 3/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

novým Greenem, kterým právě listujete, je mi opravdu ctí a velkým potěšením Vás provést, nejzajímavější materiály doporučit. Hodně nám záleželo, abychom do něho v roce, jehož průběh nikdo nečekal a přání „Hlavně hodně zdraví“ dostalo úplně jiný rozměr, přenesli i hodně toho co nejpovzbudivějšího ducha… Pevně věřím, že si vše příští rok bohatě vynahradíme!

Vaší pozornosti proto nejprve doporučuji jeden z hlavních materiálů čísla na téma Obměny a předávky strojů na českých golfových hřištích (mimo jiné v Berouně, Kácově, Molitorově, Darovanském Dvoře a na Čertově břemeni), zpestřený rozhovorem s pyšelským hlavním head greekeeperem Bohuslavem Shejbalem. Proč se na Loretě rozhodli pro sekačku Ransomes HM600? „Po sedmi letech bylo zapotřebí obměnit strojový park a nám se nabídla možnost nahradit dvě sekačky jedním strojem. Volba HM600 nám pomohla ve zrychlení času sečení semirafů o méně než dvě 2 hodiny a zkrácení sečení rafů o dva dny. Tato sekačka je výjimečná i tím, že si během tří až pěti minut můžete přenastavit výšku sečení. Oceňuji hlavně to, že nikdy neskalpuje trávník, má pěkný finiš mulčování a nezůstávají po ní žádné žmolky.“

Do zbrusu nových Poděbrad byste se pak mohli přenést materiálem Historické Poděbrady v novém kabátě – díky tomu, že tamní klub zahájil spolupráci s golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupném redesignu tohoto známého československého golfového hřiště, jehož počátky sahají až do roku 1961.

Pokračovat byste mohli přátelskou „návštěvou“ Grabštejna, který se měl stát dějištěm Výročního turnaje ČSG (plánovaný termín byl 11. – 12. října 2020). Měl zde konat. Pandemie si ale vymínila jeho zrušení, více než dvacetileté turnajové historii navzdory. Přitom ještě pouhé tři dny před startem jsme si s Janem Šefčíkem zatelefonovali a on nám do redakce popřál pohodovou cestu k nim na sever… Původně domluveného hostitele, majitele, hlavního greenkeepera a muže tisíce profesí v jedné osobě jsme se zeptali, jak se na vrcholné greenkeeperské společenské a sportovního setkání/klání těšil a co hlavně rozhodlo o volbě dějiště této pečlivě připravované a oblíbené tradiční akce. Jan Šefčík vždy patřil k jejím tradičním účastníkům. Vězte, že úspěšnou generálkou na nakonec neuskutečněný výroční turnaj se stalo srpnové turnajové klání přátel a bývalých účastníků projektu Vzděláním blíže k zeleni.

Dále si Vaší zvýšené pozornosti dovoluji upozornit na ocenění hřiště PGA National Czech Republic Oaks Prague, které získalo v 7. ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění - Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Nové hřiště na jihovýchodě od Prahy získalo tato ocenění pouze pár měsíců od svého oficiálního otevření letos v létě.

Ápropos, před Vánocemi vyjde betlémská hvězda (pojem z Matoušova evangelia, ve které je popsán příběh mudrců, kterým svítila na cestu k Ježíškovi). Po 397 letech! Jeden z mimořádných nebeských svítivých nebeských úkazů století zaznamenáme na obloze v pondělí 21. prosince. Bude jím seskupení Saturnu a Jupiteru, které patrně stojí za legendou o betlémské hvězdě. Oba planetární giganty se z pohledu zemského pozorovatele k sobě na noční obloze přiblíží natolik, že budou vypadat jako jediný (protáhlý) bod jasného světla. Takovou konjunkci obou planet zase spatří za čtyřicet let až příští generace pozemšťanů.

Ať Vám zmíněná betlémská hvězda symbolicky co nejjasněji posvítí na čtení, či jen prohlížení stránek Greenu, a v novém roce přinese mnoho osobních, pracovních a trávníkářských úspěchů!


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan