DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Úroveň vzdělávání PGAC stoupá

Minulý měsíc završili učňové a posluchači vzdělávacího systému české PGA tříleté studium směřující k zisku základní profesionální kvalifikace. Studium trvá tři roky, během kterých učňové absolvují až 150 hodin praxe a stejné množství teorie.

Datum vydání 20.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Nový hendikepový systém

Konference EGA potvrdila: Nový hendikepový systém bude připraven na start v roce 2020. Annual General Meeting Evropské golfové asociace (EGA) měl na Maltě klidný průběh. Hlavním tématem byla především implementace nově připravovaného celosvětového hendikepového systému.

Datum vydání 19.11.2018 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Starý nový Tiger

Samozřejmě nepopírám, že se v Tigerově chování leccos změnilo. Starý Tiger Woods by nešel na driving pozdravit nováčky, jako jsem ho to viděl udělat v Tampě. Starý Tiger by nečekal u posledního greenu, aby pogratuloval hráči, který ho porazil...

Datum vydání 17.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Češi na světových žebříčcích

Turnajová sezóna je za námi, akcí do žebříčků už moc nebude. Je čas se tedy podívat, jak si stojí čeští amatéři a profesionálové na světových žebříčcích. Amatéři jsou seřazeni na „wagru“, World Amateur Golf Ranking, profesionálové mají žebříček OWGR, Official World Golf Ranking.

Datum vydání 16.11.2018 Autor Ivan Paggio Kategorie Zajímavosti

Na bíle Vánoce můžeme zapomenout

Bílé Vánoce? Podle předpovědi je šance mizivá. Štědrý den je sice ještě relativně daleko, vždyť do něj zbývá více než pět týdnů. Přesto se podle meteorologů klimatické sezónní předpovědi počasí shodují. Na bílé Vánoce prý můžeme zapomenout.

Datum vydání 15.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Statistiky RB CGAT 2018

Seriál pro nejlepší české amatéry přinesl i v letošní sezóně řadu zajímavých výsledků a napsal několik nových příběhů. Pohledem vybraných statistik jsme se ohlédli za uplynulým ročníkem. Deset různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo jedno eso i přes dva půl tisíce birdie.

Datum vydání 14.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Prezidentské ohlédnutí

Český golf bude 23. listopadu bilancovat na XXIII. Večeru českého golfu, kde budou oceněni nejlepší golfisty a golfistky. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš se v třídílném seriálu ale již nyní ohlédne za rokem, který byl bohatý na výsledky, nové projekty pro rozvoj golfu i na působení v diplomacii.

Datum vydání 13.11.2018 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Přichází chlad a mráz

Teplý podzim končí, příjemné teploty a slunečné dny se stanou minulostí. Období od 12. listopadu do 9. prosince bude chladné a v noci už přijdou první mrazy, uvádí Český hydrometeorologický ústav ve svém dlouhodobém výhledu počasí. Srážek bude ale dál málo.

Datum vydání 12.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Spilková se stává hráčkou LPGA

Po veleúspěšném finále kvalifikační školy americké LPGA Tour, ve kterém skončila Klára Spilková po osmi kolech na čtvrtém místě, je jasné, že její jméno uvidíme na evropských turnajích už jen velmi sporadicky.

Datum vydání 10.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Mlhy a inverze místo slunce

Svatý Martin ani letos na bílém koni nedorazí a v neděli stejně jako předchozí dny bude převládat počasí s nízkou inverzní oblačností a četnými ranními mlhami. Odpolední maxima se i nadále budou držet kolem 15 stupňů Celsia.

Datum vydání 08.11.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan