ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Za dvanáct hodin 252 jamek!

Za jak dlouho obejdete 18 jamek? Obvykle se čas pohybuje kolem čtyř hodin, ti rychlejší při volném hřišti dokáží stlačit čas i pod tři hodiny. A naopak. Leckdy se při turnajích natáhne čas strávený na hřišti třeba až na šest hodin. Jsou ovšem borci, kteří osmnáct jamek „oběhnou" za půl hodiny.

Datum vydání 14.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Příští týden bude tropický

Až na 34 stupňů vystoupají příští týden teploty v Česku, oznámili dnes meteorologové. Příští týden bude tropický, tedy alespoň některé jeho dny. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Datum vydání 12.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

To nejlepší z dámského golfu

Přesně za dva týdny bude rozehrána jedna z nejvýznamnějších událostí českého sportu v tomto roce, kterou je největší golfový turnaj, jaký lze pořádat pro ženy: Tipsport Czech Ladies Open 2021. Na hřišti Beroun GC se podruhé uskuteční vrcholný podnik profesionální Ladies European Tour.

Datum vydání 10.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Pokračování v Kalifornii

Na sérii tří startů v řadě za sebou na LPGA se připravuje Klára Spilková. Minulou neděli odletěla po tréninku z Floridy do Kalifornie, kde se od 10. do 13. června hraje LPGA Mediheal Championship v Daly City. Hřiště Lake Merced Golf Clubu má délku 6551 yardů a par 72.

Datum vydání 09.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Tropy nečekejme

Na Medarda, tedy 8. června, jsme měli čekat déšť. Čtyřicet propršených dní, jak se o nich hovoří ve známé pranostice, však nenastalo. Podle čtyřtýdenního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude nadcházející období srážkově spíš průměrné až podprůměrné. Teploty mají klesat.

Datum vydání 08.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Chyby při práci se sekačkou

Při práci se sekačkou a péči o ni nesmíme dělat chyby, které potom zbytečně zhoršují její funkčnost a zkracují životnost. Jaké jsou ty nejčastější, kterých se dopouštíme?

Datum vydání 07.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Kousková se zapsala do historie!

V sobotu vyvrcholil na Konopišti jeden z vrcholů české ženské golfové sezóny. Téměř 90 hráček z 24 zemí světa bojovalo o titul při Amundi Czech Ladies Challenge, prvním ze čtrnácti profesionálních turnajů série LETAS v roce 2021. Sára Kousková přepisovala historii!

Datum vydání 05.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

O víkendu hrozí ojedinělé bouřky

Po začátku meteorologického léta bychom se měli v závěru týdne a během nadcházejícího víkendu dočkat i letních teplot nad 25 stupňů Celsia. Doprovázet je nicméně budou i bouřky či přeháňky. Nad hranicí 20 stupňů by se odpolední maxima měla pohybovat i v příštím týdnu.

Datum vydání 04.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Czech Ladies Challenge

Již zítra startuje jeden z vrcholů české ženské golfové sezóny. Amundi Czech Ladies Challenge, která se uskuteční od 3. do 5. června 2021, přilákala na Konopiště i přes pandemické komplikace téměř 100 hráček z 24 zemí světa.

Datum vydání 03.06.2021 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Svátek na českých hřištích

Finišují přípravy na dva velké mezinárodní profesionální turnaje, které shodně odstartují ve čtvrtek na českém území. Na Amundi Czech Ladies Challenge bude startovat 29 tuzemských golfistek, na D+D REAL Czech Challenge se představí patnáct českých mužů.

Datum vydání 02.06.2021 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Green 3/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

novým Greenem, kterým právě listujete, je mi opravdu ctí a velkým potěšením Vás provést, nejzajímavější materiály doporučit. Hodně nám záleželo, abychom do něho v roce, jehož průběh nikdo nečekal a přání „Hlavně hodně zdraví“ dostalo úplně jiný rozměr, přenesli i hodně toho co nejpovzbudivějšího ducha… Pevně věřím, že si vše příští rok bohatě vynahradíme!

Vaší pozornosti proto nejprve doporučuji jeden z hlavních materiálů čísla na téma Obměny a předávky strojů na českých golfových hřištích (mimo jiné v Berouně, Kácově, Molitorově, Darovanském Dvoře a na Čertově břemeni), zpestřený rozhovorem s pyšelským hlavním head greekeeperem Bohuslavem Shejbalem. Proč se na Loretě rozhodli pro sekačku Ransomes HM600? „Po sedmi letech bylo zapotřebí obměnit strojový park a nám se nabídla možnost nahradit dvě sekačky jedním strojem. Volba HM600 nám pomohla ve zrychlení času sečení semirafů o méně než dvě 2 hodiny a zkrácení sečení rafů o dva dny. Tato sekačka je výjimečná i tím, že si během tří až pěti minut můžete přenastavit výšku sečení. Oceňuji hlavně to, že nikdy neskalpuje trávník, má pěkný finiš mulčování a nezůstávají po ní žádné žmolky.“

Do zbrusu nových Poděbrad byste se pak mohli přenést materiálem Historické Poděbrady v novém kabátě – díky tomu, že tamní klub zahájil spolupráci s golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupném redesignu tohoto známého československého golfového hřiště, jehož počátky sahají až do roku 1961.

Pokračovat byste mohli přátelskou „návštěvou“ Grabštejna, který se měl stát dějištěm Výročního turnaje ČSG (plánovaný termín byl 11. – 12. října 2020). Měl zde konat. Pandemie si ale vymínila jeho zrušení, více než dvacetileté turnajové historii navzdory. Přitom ještě pouhé tři dny před startem jsme si s Janem Šefčíkem zatelefonovali a on nám do redakce popřál pohodovou cestu k nim na sever… Původně domluveného hostitele, majitele, hlavního greenkeepera a muže tisíce profesí v jedné osobě jsme se zeptali, jak se na vrcholné greenkeeperské společenské a sportovního setkání/klání těšil a co hlavně rozhodlo o volbě dějiště této pečlivě připravované a oblíbené tradiční akce. Jan Šefčík vždy patřil k jejím tradičním účastníkům. Vězte, že úspěšnou generálkou na nakonec neuskutečněný výroční turnaj se stalo srpnové turnajové klání přátel a bývalých účastníků projektu Vzděláním blíže k zeleni.

Dále si Vaší zvýšené pozornosti dovoluji upozornit na ocenění hřiště PGA National Czech Republic Oaks Prague, které získalo v 7. ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění - Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Nové hřiště na jihovýchodě od Prahy získalo tato ocenění pouze pár měsíců od svého oficiálního otevření letos v létě.

Ápropos, před Vánocemi vyjde betlémská hvězda (pojem z Matoušova evangelia, ve které je popsán příběh mudrců, kterým svítila na cestu k Ježíškovi). Po 397 letech! Jeden z mimořádných nebeských svítivých nebeských úkazů století zaznamenáme na obloze v pondělí 21. prosince. Bude jím seskupení Saturnu a Jupiteru, které patrně stojí za legendou o betlémské hvězdě. Oba planetární giganty se z pohledu zemského pozorovatele k sobě na noční obloze přiblíží natolik, že budou vypadat jako jediný (protáhlý) bod jasného světla. Takovou konjunkci obou planet zase spatří za čtyřicet let až příští generace pozemšťanů.

Ať Vám zmíněná betlémská hvězda symbolicky co nejjasněji posvítí na čtení, či jen prohlížení stránek Greenu, a v novém roce přinese mnoho osobních, pracovních a trávníkářských úspěchů!


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan