ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Jih Moravy čeká komáří kalamita

„Pokud by někdo měl v plánu odpočinek v trávě lužní krajiny, byla by to opravdu špatná volba. V oblasti soutoku Moravy a Dyje komáří kalamita momentálně vrcholí a víme, že přijde další vrchol, který bude ještě silnější. A s centrem poblíž Břeclavi.

Datum vydání 13.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Startuje prestižní Pohár klubů

Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Datum vydání 11.08.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Vzpomínalo se na Hanuše Goldscheidera

V Golf Resortu Karlovy Vary se dnes již podvacáté vzpomínalo při hře na legendárního Hanuše Goldscheidera. Památku někdejšího prezidenta České golfové federace uctilo sto hráčů.

Datum vydání 10.08.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Spilková neprošla o jednu ránu

O jednu ránu unikl Kláře Spilkové cut na druhém turnaji po restartu LPGA. Na Marathon PGA Classic v Ohiu sice v druhém kole uhrála výsledek 69 (-2), ale ztrátu z úvodního dne (75) se jí nepodařilo dohnat.

Datum vydání 08.08.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Ano, či Ne bobřím hrázím

Ochráncům přírody dochází trpělivost s podle nich neodůvodněným a zbytečným ničením bobřích hrází na Plzeňsku. Jednoho samozvaného bořitele už „chytila“ fotopast u Nýřan.

Datum vydání 07.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Hřiště je připraveno

Tipsport Czech Ladies Open, největší golfová událost roku na českém území, dostala další konkrétní obrysy po návštěvě turnajového ředitele profesionální Ladies European Tour v Berouně.

Datum vydání 04.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Ubytuj se a hraj zdarma!

Golf Resort Kaskáda - "Ubytuj se a hraj zdarma" - Přinášíme Vám podklady k letní akci v Golf Resortu Kaskáda, "Ubytuj se a hraj zdarma"

Datum vydání 03.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Evropský strom roku 2020

Chudobínská borovice, která v březnu získala prestižní titul Evropský strom roku 2020 a která se nachází v lokalitě vodní nádrže Vír, je pod drobnohledem odborníků. Kvůli zajištění ochrany stromu nechalo Povodí Moravy, s. p. zpracovat znalecké zhodnocení jeho zdravotního stavu. Strom je zdravý.

Datum vydání 28.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Spilková nebude chybět

Po téměř půlroční přestávce se znovu rozbíhá LPGA a Klára Spilková nebude chybět. Členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu odcestovala po dvoutýdenní aklimatizaci a karanténě z Floridy do Ohia, kde ji čekají dva turnaje za sebou.

Datum vydání 27.07.2020 Autor Čeněk Lorenc Kategorie Zajímavosti

Léto se „umoudří”

Teploty vzrostou i nad 30 stupňů. Milovníci vysokých letních teplot se v následujících dvou týdnech dočkají. Teploty by podle modelu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly v následujících dvou týdnech přesahovat i 30 stupňů Celsia.

Datum vydání 24.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan