ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Karlštejnské MMČR na rány

v úterý startuje v Karlštejně Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány za účasti české amatérské špičky i řady předních zahraničních hráčů včetně světové jedničky Pauline Roussin-Bouchard z Francie. Více informací hledejte ve zprávě na webu ČGF, případně na stránkách šampionátu.

Datum vydání 01.08.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

LET nově v Berouně

Největší golfovou událostí roku na českých hřištích se stane Tipsport Czech Ladies Open 2020 od 28. do 30. srpna. Po loňské premiéře na Karlštejně se turnaj přesouvá do Beroun Golf Clubu, mění se z duálního podniku LET/LET Access na plnohodnotný status Ladies European Tour.

Datum vydání 16.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Konference měla rychlý průběh

Rychlý průběh měla Konference ČGF, která se uskutečnila více než o tři měsíce později kvůli opatřením spojených s nemocí COVID-19. Delegáti schválili rozpočet, mluvilo se také o volbě nového vedení v roce 2021. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že by rád jako svého nástupce viděl Pavla Viduru.

Datum vydání 29.06.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Konference ČGF se koná v sobotu

Více než tři měsíce po původně plánovaném termínu se sejde v sobotu Konference ČGF, která v pražském hotelu STEP zhodnotí uplynulý rok a schválí úkoly a cíle pro rok 2020. Přestože většina omezení kvůli epidemii už byla rozvolněna, bude shromáždění jednat s ohledem na některá hygienická opatření.

Datum vydání 26.06.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Hluboká: Mistři na "mistrovsky" upraveném hřišti

Nezadržitelně se blíží jeden z nejvýznamnějších turnajů v hitorii Golfového klubu Hluboká, Czech Classic Open 2020, zahajovací turnaj Czech PGA Tour 2020. Jedná se o tradiční sérii turnajů nejlepších českých profesionálních golfistů a poprvé na poprvé na "mistrovsky" upraveném hřišti.

Datum vydání 30.05.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Těšíme se na GaLaBau 2020!

Od září se v Norimberku opět otevřou veletržní brány, podzimní sezónu zahájí mezinárodní veletrh GaLaBau (16. 9. - 19. 9. 2020). S radostí se šíří nejnovější zprávy, že se od 1. 9. 2020 mohou v Bavorsku opět konat veletrhy.

Datum vydání 27.05.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Konference ČGF bude 27. června

V sobotu 27. června se uskuteční Konference České golfové federace. V původním datu se nemohla konat kvůli pandemickým opatřením v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Datum vydání 26.05.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Soutěže ČGF startují!

Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Datum vydání 16.05.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Vychází jarní Green

Jarní vydání časopisu Green 1/2020 se ohlíží za Konferencí a Seminářem na ČZU v Praze–Suchdole a výroční konferencí FEGGA v irském Galway. Představuje novinky na výstavě GIS ve floridském Orlandu (J. Deere, Ittec a Profigrass). Seznamuje s experimentem Zazimování kůrovce. Zve na červnový Slunovrat.

Datum vydání 28.04.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Zdeněk Kodejš: Golf je připravený!

Podle Zdeňka Kodejše, prezidenta České golfové federace, je golf připravený! O uvolnění restrikcí spojených s pandemií koronaviru COVID-19 se mluví od minulého týdne, kdy o otevření některých venkovních sportovišť promluvil jako první Milan Hnilička, šéf národní sportovní agentury.

Datum vydání 06.04.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan