ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Stanovisko Právní komise ČGF

Právní komise ČGF vydala stanovisko k opatřením Vlády ČR platným od 22. října 2020. Na jejich základě rovněž shrnula dopady pro golfové prostředí. Individuální hra je povolena, je však třeba dodržovat řadu dalších opatření a omezení.

Datum vydání 22.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Koronavir: nouzový stav, 12. až 25. 10.

Aktuální informace o vyhlášení krizového stavu a krizových opatřeních platných od 12. do 25. 10. 2020

Datum vydání 12.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

AKTUÁLNĚ: VÝROČNÍ TURNAJ ČSG 2020 – ZRUŠEN!

S ohledem na aktuální situaci v souvislosti s nemocí covid-19 rozhodl výkonný výbor ČSG svojí většinou hlasů o zrušení Výročního turnaje ČSG 2020.

Datum vydání 06.10.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

K vyhlášení krizového stavu

Vláda České republiky v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, usnesením č. 957 ze dne 30. 9. 2020 vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/na území Česka.

Datum vydání 06.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

V Berouně čeká 15 Češek

Patnáct českých hráček v čele s Klárou Spilkovou se zúčastní Tipsport Czech Ladies Open v Beroun Golf Clubu. První turnaj, který pořádá LadiesEuropean Tour čistě ve své gesci po pandemické přestávce, se uskuteční od 28. do 30. srpna s prize money 200 000 euro.

Datum vydání 26.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Pozvánka na Výroční turnaj ČSG

Zveme Vás na tradiční dvoudenní Výroční turnaj ČSG 2020, který se bude konat 11. – 12. října 2020 v golfovém areálu GC Grabštejn (loni ve slovenských Black Stork a Royal Valley). Z programu: nedělní společenské večerní posezení, pondělní turnaj a prezentace patronů a sponzorů, představení novinek.

Datum vydání 24.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Karlštejnské MMČR na rány

v úterý startuje v Karlštejně Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány za účasti české amatérské špičky i řady předních zahraničních hráčů včetně světové jedničky Pauline Roussin-Bouchard z Francie. Více informací hledejte ve zprávě na webu ČGF, případně na stránkách šampionátu.

Datum vydání 01.08.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

LET nově v Berouně

Největší golfovou událostí roku na českých hřištích se stane Tipsport Czech Ladies Open 2020 od 28. do 30. srpna. Po loňské premiéře na Karlštejně se turnaj přesouvá do Beroun Golf Clubu, mění se z duálního podniku LET/LET Access na plnohodnotný status Ladies European Tour.

Datum vydání 16.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Konference měla rychlý průběh

Rychlý průběh měla Konference ČGF, která se uskutečnila více než o tři měsíce později kvůli opatřením spojených s nemocí COVID-19. Delegáti schválili rozpočet, mluvilo se také o volbě nového vedení v roce 2021. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že by rád jako svého nástupce viděl Pavla Viduru.

Datum vydání 29.06.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Konference ČGF se koná v sobotu

Více než tři měsíce po původně plánovaném termínu se sejde v sobotu Konference ČGF, která v pražském hotelu STEP zhodnotí uplynulý rok a schválí úkoly a cíle pro rok 2020. Přestože většina omezení kvůli epidemii už byla rozvolněna, bude shromáždění jednat s ohledem na některá hygienická opatření.

Datum vydání 26.06.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Green 2/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

dočkali jste se – dočkali jsme se, září je tady a společně s ním i letní Green 2/2020. A nové číslo by mělo být už v říjnu na cestě do vašich poštovních schránek (samozřejmě v kvalitě a rozsahu, na který jste už téměř celých 20 roků zvyklí). Snad se vše zase brzy vrátí k normálu. Budeme i s Vámi v to doufat, i když třeba s tímto editorialem finišuji v době, kdy se tak rychle koronavirus v Česku ještě od března nešířil a Indie ohlásila přírůstek skoro 80 tisíc nově nakažených za 24 hodin. Jedná se o světový rekord, napsala agentura AFP (ten podle agentury předtím držely Spojené státy). Hodně smutný, dodávám.

Myslím, že ve vědecké obci zavládl konsensus, že se nám nepodaří virus eradikovat, úplně se ho zbavit. Občas budeme koronavirové epidemie zažívat. A kvůli nim třeba i hřiště zavírat/ukončovat činnost, k čemuž došlo například po 12. červnu v golfem zapálených Albrechticích. Dobrá zpráva ale určitě je, že drtivá většina lidí nemoc nedostane podruhé a tu malou část lidí, která onemocní, už neohrozí.

V dané souvislosti, bych však rád zmínil také myšlenky předsedy našeho svazu pana Michala Voigtsta z průběžně probíhajících jednáních výkonného výboru a dozorčí rady. „Diskutujeme v současné době mnoho otázek, které jsou zásadní pro orientaci ČSG do budoucna. Chtěl bych poděkovat všem partnerům, kteří i přes těžkosti, kterými si zajisté procházejí, nadále podporují naši organizaci a dávají tím tak dostatečný prostor k diskusím o její další orientaci, fungování, směřování a změnám ve smyslu zefektivnění činnosti.“

Každopádně, letní Green, který právě držíte v rukách, může svým pestrým obsahem připomínat ohlédnutí či „výlet“ do české golfové, resp. greenkeeperské historie, prvních měsíců letošního roku. Ohlédli jsme se za konferencí České golfové federace, pyšelským turnajem Slunovrat, „potěžkali“ Čertovo břemeno, objevili zbrusu novou Dolní Dobrouč, zeptali se na karvinské Lipiny a navštívili hřiště v Berouně a jeho tým údržby… Hlavní událostí sezóny se stalo otevření nového hřiště PGA National Czech Republic (viz s. 24 až 33) a následně jeho nominace mezi nejlepší hřiště na světě v soutěži World Golf Awards, ve které soutěží s dalšími jedenácti výjimečnými hřišti z celého světa (hned pět z nich patří pod našeho provozovatele Troon International).

Nezapomněli jsme ani na již deváté pokračování seriálu Trávníky, významné choroby připravovaného Bohumírem Cagašem ve spolupráci s naší redakcí v duchu Je lepší vždy být připraven než překvapen, tentokrát pod názvem LDS - Suchá ohniskovitost (v odborné terminologii je tato travní nemoc někdy nazývaná Local Dry Spots, Hot Spots nebo Dry Patch). Doufáme, že i další příspěvky a křížovka o hezkou cenu z jihočeského Olešníku Vám přinesou užitečné informace, inspiraci nebo příjemný relax.

Přeji Vám pohodové čtení, neoslabenou chuť do práce i v době pandemie a hodně trávníkářských úspěchů!

Na závěr: Srdečně Vás zveme na tradiční Výroční turnaj ČSG do golfového
resortu Grabštejn, který se bude konat ve dnech 11. – 12. října 2020.


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan