ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

ČSG: V náhradním termínu

Výkonný výbor a dozorčí rada doporučily s ohledem na aktuální epidemickou situaci svolat konferenci Českého svazu greenkeeperů 2021 ve vhodném termínu mimo hlavní vegetační období a jakmile to umožní vládní nařízení.

Datum vydání 05.03.2021 Autor Karel Kubata Kategorie Události

Kurz golfových maršálů

Již potřinácté se uskuteční kurz určený pro golfové maršály, který pořádá Česká asociace golfových maršálů ve dnech 7. až 8. dubna v Panorama Golf Resortu.

Datum vydání 15.01.2021 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Vychází nový GREEN

Podzimní vydání časopisu Green 3/2020 přináší fotoreportáž z obměn strojového parku na českých hřištích, představuje Poděbrady v novém kabátě a navštívilo Jana Šefčíka na golfovém Grabštejně. Konstatuje, že Zima, nezima, už to začíná! Nechybí v něm ani tradiční křížovka (CK QUICK TOUR).

Datum vydání 15.12.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Kalendář turnajů ČGF 2021

Soutěžní sezóna ČGF v příštím roce odstartuje prvním turnajem Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour 23. dubna na Zbraslavi a zakončena bude v prvním říjnovém víkendu mládežnickými šampionáty družstev do 14 a 18 let na třech různých hřištích. Vyplývá to z aktualizovaného Kalendáře turnajů ČGF 2021.

Datum vydání 03.11.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Stanovisko ČGF ke krizovým opatřením

Nová středeční nařízení vlády České republiky v boji s pandemií koronaviru COVID-19, která platí od čtvrteční šesté hodiny ranní, zatím na golf přímý dopad nemají. Alespoň podle Právní komise České golfové federace, podle které mohou hřiště dál sloužit golfistům.

Datum vydání 27.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Stanovisko Právní komise ČGF

Právní komise ČGF vydala stanovisko k opatřením Vlády ČR platným od 22. října 2020. Na jejich základě rovněž shrnula dopady pro golfové prostředí. Individuální hra je povolena, je však třeba dodržovat řadu dalších opatření a omezení.

Datum vydání 22.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Koronavir: nouzový stav, 12. až 25. 10.

Aktuální informace o vyhlášení krizového stavu a krizových opatřeních platných od 12. do 25. 10. 2020

Datum vydání 12.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

AKTUÁLNĚ: VÝROČNÍ TURNAJ ČSG 2020 – ZRUŠEN!

S ohledem na aktuální situaci v souvislosti s nemocí covid-19 rozhodl výkonný výbor ČSG svojí většinou hlasů o zrušení Výročního turnaje ČSG 2020.

Datum vydání 06.10.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

K vyhlášení krizového stavu

Vláda České republiky v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, usnesením č. 957 ze dne 30. 9. 2020 vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/na území Česka.

Datum vydání 06.10.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

V Berouně čeká 15 Češek

Patnáct českých hráček v čele s Klárou Spilkovou se zúčastní Tipsport Czech Ladies Open v Beroun Golf Clubu. První turnaj, který pořádá LadiesEuropean Tour čistě ve své gesci po pandemické přestávce, se uskuteční od 28. do 30. srpna s prize money 200 000 euro.

Datum vydání 26.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Green 3/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

novým Greenem, kterým právě listujete, je mi opravdu ctí a velkým potěšením Vás provést, nejzajímavější materiály doporučit. Hodně nám záleželo, abychom do něho v roce, jehož průběh nikdo nečekal a přání „Hlavně hodně zdraví“ dostalo úplně jiný rozměr, přenesli i hodně toho co nejpovzbudivějšího ducha… Pevně věřím, že si vše příští rok bohatě vynahradíme!

Vaší pozornosti proto nejprve doporučuji jeden z hlavních materiálů čísla na téma Obměny a předávky strojů na českých golfových hřištích (mimo jiné v Berouně, Kácově, Molitorově, Darovanském Dvoře a na Čertově břemeni), zpestřený rozhovorem s pyšelským hlavním head greekeeperem Bohuslavem Shejbalem. Proč se na Loretě rozhodli pro sekačku Ransomes HM600? „Po sedmi letech bylo zapotřebí obměnit strojový park a nám se nabídla možnost nahradit dvě sekačky jedním strojem. Volba HM600 nám pomohla ve zrychlení času sečení semirafů o méně než dvě 2 hodiny a zkrácení sečení rafů o dva dny. Tato sekačka je výjimečná i tím, že si během tří až pěti minut můžete přenastavit výšku sečení. Oceňuji hlavně to, že nikdy neskalpuje trávník, má pěkný finiš mulčování a nezůstávají po ní žádné žmolky.“

Do zbrusu nových Poděbrad byste se pak mohli přenést materiálem Historické Poděbrady v novém kabátě – díky tomu, že tamní klub zahájil spolupráci s golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupném redesignu tohoto známého československého golfového hřiště, jehož počátky sahají až do roku 1961.

Pokračovat byste mohli přátelskou „návštěvou“ Grabštejna, který se měl stát dějištěm Výročního turnaje ČSG (plánovaný termín byl 11. – 12. října 2020). Měl zde konat. Pandemie si ale vymínila jeho zrušení, více než dvacetileté turnajové historii navzdory. Přitom ještě pouhé tři dny před startem jsme si s Janem Šefčíkem zatelefonovali a on nám do redakce popřál pohodovou cestu k nim na sever… Původně domluveného hostitele, majitele, hlavního greenkeepera a muže tisíce profesí v jedné osobě jsme se zeptali, jak se na vrcholné greenkeeperské společenské a sportovního setkání/klání těšil a co hlavně rozhodlo o volbě dějiště této pečlivě připravované a oblíbené tradiční akce. Jan Šefčík vždy patřil k jejím tradičním účastníkům. Vězte, že úspěšnou generálkou na nakonec neuskutečněný výroční turnaj se stalo srpnové turnajové klání přátel a bývalých účastníků projektu Vzděláním blíže k zeleni.

Dále si Vaší zvýšené pozornosti dovoluji upozornit na ocenění hřiště PGA National Czech Republic Oaks Prague, které získalo v 7. ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění - Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Nové hřiště na jihovýchodě od Prahy získalo tato ocenění pouze pár měsíců od svého oficiálního otevření letos v létě.

Ápropos, před Vánocemi vyjde betlémská hvězda (pojem z Matoušova evangelia, ve které je popsán příběh mudrců, kterým svítila na cestu k Ježíškovi). Po 397 letech! Jeden z mimořádných nebeských svítivých nebeských úkazů století zaznamenáme na obloze v pondělí 21. prosince. Bude jím seskupení Saturnu a Jupiteru, které patrně stojí za legendou o betlémské hvězdě. Oba planetární giganty se z pohledu zemského pozorovatele k sobě na noční obloze přiblíží natolik, že budou vypadat jako jediný (protáhlý) bod jasného světla. Takovou konjunkci obou planet zase spatří za čtyřicet let až příští generace pozemšťanů.

Ať Vám zmíněná betlémská hvězda symbolicky co nejjasněji posvítí na čtení, či jen prohlížení stránek Greenu, a v novém roce přinese mnoho osobních, pracovních a trávníkářských úspěchů!


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan