ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Pan Vtip na nedělním golfu

Přijde Žid do katolického kostela ke zpovědi. Přichází kněz a říká: Povídej synu, jak jsi zhřešil. Tuto noc jsem promiloval se dvěma ženami, které říkali, že nic tak krásného ještě nezažily. Tak to bude stokrát Otče náš, řekne kněz. Víte ale, já jsem Žid a já ty vaše říkanky neznám, odvětí mladík.

Datum vydání 18.10.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Jdou dva skialpinisti po horách a najednou se jeden z nich zřítí do skalní průrvy. Druhý přijede k průrvě a volá: "Jsi v pořádku?" - "Jsem!" - "Co hlava, nerozbil sis ji?" - "Ne, dobrý!" - "A co ruce nebo nohy, nemáš zlomené?" - "Ne, v pořádku!" - "Tak co tam ještě děláš?" - "Padám...

Datum vydání 11.10.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Když žena otěhotní, všechny její kamarádky hladí její břicho a povídají: "Gratulujem!" Ale žádná nepohladí penis a nepoví: "Dobrá práce".

Datum vydání 04.10.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Věčně nespokojený golfista si koupí u profíka nejnovější set golfových holí a odjede na dovolenou. Když se vrátí zpět, na dotaz, jak se mu hrálo, odpověděl: „Tohle byly nejlepší hole, jaké jsem kdy měl. Když jsem s nimi hodil, létaly až o třicet metrů dál, než ty původní. Nemáte ještě jedny?"

Datum vydání 27.09.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Hádanka Černoušek

Hádanka Černoušek, otázka: Když se černoušek narodí, má černé tělo, černé ruky, černé nohy, černou hlavu a jaké má zuby? Odpověď: Žádné.

Datum vydání 20.09.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Stěžuje si vodník Brčálek na hrázi svého rybníka vodníku Česílkovi: „Už nikdy u sebe nenechám přespat ženskou!”„Něco se stalo?” vyzvídá Česílko. „Jo, to se teda stalo,” zrudne vodník Brčálek, „ráno se probudím a všechny mé hrnečky s dušičkami jsou vymyté a vyleštěné!”

Datum vydání 13.09.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Tatínku, ve kterém měsíci je nejlepší se ženit?" - "V březpadu.""Ale takový měsíc přece není?" - "No právě!"

Datum vydání 06.09.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Skot přijde na poštovní úřad a kupuje si známku: "A nemohl bych ji dostat laciněji?" "Ne, a proč by jste taky měl?" "Protože jí tady chybí jeden zoubek."

Datum vydání 30.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Lístek za stěračem zaparkovaného auta: "Zpráva pro zloděje: Nádrž je prázdná, rádio nemám a motor je vylágrovaný." Druhý den přibude další lístek: "Pro majitele auta: Takže kola jsou Ti vlastně taky k ničemu."

Datum vydání 16.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Kartářka vykládá karty mladé slečně: „Musím vám říct špatnou zprávu, milostivá, váš přítel vás podvádí s jinou.” „Jo, a nemáte ty karty náhodou obráceně?”

Datum vydání 09.08.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Green 2/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

dočkali jste se – dočkali jsme se, září je tady a společně s ním i letní Green 2/2020. A nové číslo by mělo být už v říjnu na cestě do vašich poštovních schránek (samozřejmě v kvalitě a rozsahu, na který jste už téměř celých 20 roků zvyklí). Snad se vše zase brzy vrátí k normálu. Budeme i s Vámi v to doufat, i když třeba s tímto editorialem finišuji v době, kdy se tak rychle koronavirus v Česku ještě od března nešířil a Indie ohlásila přírůstek skoro 80 tisíc nově nakažených za 24 hodin. Jedná se o světový rekord, napsala agentura AFP (ten podle agentury předtím držely Spojené státy). Hodně smutný, dodávám.

Myslím, že ve vědecké obci zavládl konsensus, že se nám nepodaří virus eradikovat, úplně se ho zbavit. Občas budeme koronavirové epidemie zažívat. A kvůli nim třeba i hřiště zavírat/ukončovat činnost, k čemuž došlo například po 12. červnu v golfem zapálených Albrechticích. Dobrá zpráva ale určitě je, že drtivá většina lidí nemoc nedostane podruhé a tu malou část lidí, která onemocní, už neohrozí.

V dané souvislosti, bych však rád zmínil také myšlenky předsedy našeho svazu pana Michala Voigtsta z průběžně probíhajících jednáních výkonného výboru a dozorčí rady. „Diskutujeme v současné době mnoho otázek, které jsou zásadní pro orientaci ČSG do budoucna. Chtěl bych poděkovat všem partnerům, kteří i přes těžkosti, kterými si zajisté procházejí, nadále podporují naši organizaci a dávají tím tak dostatečný prostor k diskusím o její další orientaci, fungování, směřování a změnám ve smyslu zefektivnění činnosti.“

Každopádně, letní Green, který právě držíte v rukách, může svým pestrým obsahem připomínat ohlédnutí či „výlet“ do české golfové, resp. greenkeeperské historie, prvních měsíců letošního roku. Ohlédli jsme se za konferencí České golfové federace, pyšelským turnajem Slunovrat, „potěžkali“ Čertovo břemeno, objevili zbrusu novou Dolní Dobrouč, zeptali se na karvinské Lipiny a navštívili hřiště v Berouně a jeho tým údržby… Hlavní událostí sezóny se stalo otevření nového hřiště PGA National Czech Republic (viz s. 24 až 33) a následně jeho nominace mezi nejlepší hřiště na světě v soutěži World Golf Awards, ve které soutěží s dalšími jedenácti výjimečnými hřišti z celého světa (hned pět z nich patří pod našeho provozovatele Troon International).

Nezapomněli jsme ani na již deváté pokračování seriálu Trávníky, významné choroby připravovaného Bohumírem Cagašem ve spolupráci s naší redakcí v duchu Je lepší vždy být připraven než překvapen, tentokrát pod názvem LDS - Suchá ohniskovitost (v odborné terminologii je tato travní nemoc někdy nazývaná Local Dry Spots, Hot Spots nebo Dry Patch). Doufáme, že i další příspěvky a křížovka o hezkou cenu z jihočeského Olešníku Vám přinesou užitečné informace, inspiraci nebo příjemný relax.

Přeji Vám pohodové čtení, neoslabenou chuť do práce i v době pandemie a hodně trávníkářských úspěchů!

Na závěr: Srdečně Vás zveme na tradiční Výroční turnaj ČSG do golfového
resortu Grabštejn, který se bude konat ve dnech 11. – 12. října 2020.


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan