ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY

Austerlitz přivítá profesionály

Sedm žen a 39 mužů je na seznamu přihlášených pro dvoudenní MČR na rány profesionálů, které odstartuje ve středu 15. července ve Slavkově u Brna. Šampionátu se nezúčastní Ondřej Lieser a Stanislav Matuš, které čeká od čtvrtka další pokračování European Tour v Rakousku.

Datum vydání 15.07.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Kuňka je zpět v kondici

Těžké období posledních let chtějí na Kunětické Hoře nechat za sebou a díky několika změnám věří v příznivější budoucnost. Sportovní hřiště se v uplynulých sezonách potýkalo s odlivem golfistů, důvodů bylo hned několik. Problémy se ale podařilo vyřešit a z Kuňky vzkazují: Jsme v kondici!

Datum vydání 14.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Sbohem, žhavé léto!

Sbohem, žhavé léto! Počasí se zhorší, ochladí se! Předpověď počasí ukazuje, že žhavý pátek se jen tak nezopakuje. Vyplývá to z týdenního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Datum vydání 13.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Pan Vtip na nedělním golfu

Chlápek s manželkou hráli golf. Byli na deváté jamce, když žena samou radostí nad povedeným úderem dostala slabý infarkt. Sedí na zemi, lapá po dechu a šeptá manželovi: "Drahý, prosím, honem běž pro doktora, potřebuju pomoc. "Manžel okamžitě odběhl.

Datum vydání 12.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Nejteplejší v dějinách

Letošní rok má být tím nejteplejším v dějinách, nemusí jít přitom o poslední rekordní rok. Měnící se klima má stále větší vliv na náš život. Co všechno se děje naší planetě a jaké to bude mít na lidstvo důsledky?

Datum vydání 10.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Pan Vtip nedělním golfu

MacDermott a MacDuff sedí v jeden mlhavý a sychravý den po hře v klubovně. Postupně rozmrzají, zmrzlý déšť buší na okno a oni usrkávají svou whisky. Po chvilce mlčení MacDermott promluví: „Ale byla to docela parádní runda golfu."

Datum vydání 05.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Změny v ČGF

K personálním změnám, na které během konference ČGF upozornil prezident Zdeněk Kodejš, dochází v řízení technického a sportovního úseku STK ČGF. Funkce technického ředitele se ujal Luboš Klikar, sportovním ředitelem je nově Petr Šavrda.

Datum vydání 04.07.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

V červenci tropy nečekejte

Během července nás žádné tropické teploty čekat nebudou, tvrdí meteorologové ve svém měsíčním výhledu. Teploty by se měly pohybovat kolem 25 °C, krátkodobě mohou dosáhnout 30 °C. Koncem července by se mělo mírně ochladit a více pršet.

Datum vydání 03.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Nezvykle deštivý červen

Letošní červnové počasí bylo bohaté na srážky a různé extrémy, které o sobě dávaly vědět hlavně o víkendech. Lidé se museli potýkat kvůli lijákům s rozvodněnými toky a povodněmi. Na sociálních sítích začal rezonovat názor, že nemůže být náhoda.

Datum vydání 02.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Netradiční závlaha v Radíkově

V Radíkově (s nádhernými výhledy na Beskydy, Jeseníky a Praděd) mají netradiční závlahu – prastarou obří Tatru s vodním dělem na korbě. Třikrát denně ji naplní vodou z jezera a vyráží na hřiště zavlažovat ferveje a greeny.

Datum vydání 01.07.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Závlaha

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan